کریمی : باخت اول فصل بهتر از آخر فصل است

علی کریمی، بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد که پرسپولیس بهترین‌های لیگ را دارد و شکست اول فصل بهتر از شکست آخر فصل است.

تسنیم نوشت:علی کریمی، بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد که پرسپولیس بهترین‌های لیگ را دارد و شکست اول فصل بهتر از شکست آخر فصل است.

علی کریمی درباره شکست یک بر صفر تیم فوتبال پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک در هفته سوم لیگ برتر و حواشی پیش آمده پس از این باخت در فضای مجازی و هجمه علیه کادر فنی و بازیکنان این تیم، اظهار داشت: به اعتقاد من، تیمی که پنج دوره متوالی قهرمان لیگ شده است شایسته این مسائل و حواشی نیست. ضمن اینکه تمام تیم‌های بزرگ دنیا هم در مقطعی دچار این مشکل می‌شوند، همان طور که چند روز پیش تیم بایرن مونیخ شکست سنگینی را متحمل شد. فکر می‌کنم همیشه باخت ابتدای فصل خیلی بهتر از شکست در روزهای پایانی لیگ است، چون مربیان فرصت کافی برای برطرف کردن نقاط ضعف‌شان را دارند.
وی افزود: هواداران واقعی پرسپولیس باید خیلی هوشمندانه در این روزها از تیم حمایت کننند و اجازه ندهند یکسری افراد که تعدادشان هم خیلی خیلی کم است در صفحات اجتماعی غیر واقعی تیم را به چالش بکشانند. هنوز ۲۷ بازی دیگر باقی مانده و همیشه هم ثابت شده که هواداران از حمایت تیم‌شان هیچ‌ وقت ضرر نکرده‌اند.
بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با اشاره به جدایی تعدادی از بازیکنان و جذب نفرات جدید یادآور شد: همیشه همین طور بوده که در پایان فصل تعدادی از بازیکنان جدا می‌شوند، اما پرسپولیس به راهش ادامه داده است.در حال حاضر هم بیشتر بازیکنانی که سال قبل با تیم قهرمان شده‌اند الان هم حضور دارند و نفرات جدید هم جزو بهترین‌های تیم‌شان بودند. در واقع پرسپولیس بازیکنان بسیار خوبی در اختیار دارد که جزو بهترین های حال حاضر لیگ ما هستند، به همین دلیل از الان بیش از اندازه پرداختن به یک باخت و حاشیه ساختن، فقط و فقط مشکلات روحی بازیکنان و کادر فنی را بیشتر می‌کند.
کریمی در خصوص اینکه شاید این فشارها به دلیل فاصله کم شکست مقابل الهلال عربستان به وجود آمده است، گفت: اتفاقی که در فینال فصل قبل لیگ قهرمانان برای پرسپولیس افتاد در بازی با الهلال هم تکرار شد. وقتی لیگ ما تعطیل شده و یک تیم در شرایط مسابقه نیست، اما حریفش در کوران مسابقات قرار دارد، همین اتفاق می‌افتد. ضمن اینکه الهلال تیم فوق‌العاده خوبی بود که شانس مسلم قهرمانی است. باید قبول کنیم با توجه به بودجه‌های بسیار هنگفتی که آنها و چند تیم شرق آسیا انجام می‌دهند خیلی وقت‌ها زورمان به آنها نمی‌رسد.
وی خاطرنشان کرد: من همیشه گفتم حق هواداران است که از برد تیم‌شان لذت ببرند و به قول معروف نوش جان‌شان، اما مهم این است که در روزهای سخت کنار تیم باشیم و اجازه ندهیم شرایط برای تیم سخت‌تر شود .همان طور که گفتم این باخت می‌تواند درس بزرگی برای تیم باشد. هنوز هم هیچ اتفاقی نیفتاده که بعضی‌ها به زعم خودشان می‌خواهند تیم را به دچار بحران کنند. هواداری که عاشق تیمش باشد و شرایط تیم را بداند مثل پنج سال گذشته و تمام سال‌های قبل از آن باز هم حمایت می‌کند. من شک ندارم بچه‌های تیم حتما جبران می‌کنند.
بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در پایان گفت: پس از گذشت سه هفته هنوز هم پرسپولیس شانس مسلم قهرمانی است و می‌تواند برای ششمین سال متوالی جام را بالای سر ببرد. البته تیم‌هایی مثل سپاهان، استقلال و حتی گل‌گهر سیرجان هم می‌توانند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته و جزو مدعیان باشند، اما از هواداران می‌خواهم که مثل همیشه حمایت کنند چون بعضی وقت‌ها یک تیم نیاز به باخت هم دارد تا خودش را پیدا کند.