کاخ سفید: مذاکرات وین به مرحله حساسی رسیده است

سخنگوی کاخ سفید همزمان با از سرگیری دور جدید مذاکرات وین میان ایران و گروه ۱+۴ اعلام کرد که مذاکرات به مرحله حساسی رسیده است.

ایرنا نوشت: سخنگوی کاخ سفید همزمان با از سرگیری دور جدید مذاکرات وین میان ایران و گروه ۱+۴ اعلام کرد که مذاکرات به مرحله حساسی رسیده است.

مذاکرات رفع تحریم‌ها پس از یک دوره تنفس کوتاه در حالی از سر گرفته شده است که احتمال دستیابی به توافق نهایی در این دور، به میزان آمادگی و اراده طرف مقابل برای اتخاذ تصمیمات لازم خصوصا در حوزه رفع تحریم‌ها بستگی دارد.

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه به وقت محلی در نشستی با خبرنگاران درباره مذاکرات وین گفت که رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران برای هشتمین دور مذاکرات در وین حضور دارد.

وی بدون اشاره ای به تعهدات واشنگتن برای بازگشت به برجام و جبران نقض عهدش افزود که مذاکرات با ایران بر سر بازگشت متقابل به تعهدات برجامی به نقطه حساسی رسیده است.

سخنگوی کاخ سفید در راستای سیاست های تعیین ضرب الاجل های ساختگی واشنگتن برای مذاکرات وین به منظور فشار بر تیم مذاکره کننده هسته ای ایران با بیان اینکه رسیدن به توافقی که به نگرانی های همه طرف ها رسیدگی می کند، دیده می شود، در عین حال مدعی شد اگر این توافق در چند هفته آینده بدست نیاید، پیشرفت های هسته ای ایران، بازگشت به برجام را غیر ممکن می سازد.

این مقام دولت بایدن همچنین در راستای سیاست های شکست خورده فشار حداکثری واشنگتن با تکرار ادعاهای گذشته ادامه داد که همزمان با ادامه مذاکرات، همانطور که قبلا اعلام کرده ، رئیس جمهوری آمریکا از تیم امنیت ملی خود خواسته است فهرستی از احتمالات را آماده کنند زیرا به دلیل پیشرفت های ایران که در نتیجه تصمیم دولت پیشین آمریکا برای خروج از توافق هسته ای انجام شده است، ما در یک نقطه حساس و اساسی قرار گرفته ایم.