چین ترمز قیمت نفت را کشید

پس از اینکه چین اعلام کرد: ذخایر سوخت خود را برای تثبیت قیمت نفت در جهان آزاد می‌کند، قیمت نفت کاهش یافت.

فارس به نقل از رویترز نوشت: پس از اینکه چین اعلام کرد: ذخایر سوخت خود را برای تثبیت قیمت نفت در جهان آزاد می‌کند، قیمت نفت کاهش یافت.

پس از اینکه چین ذخایر بنزین و گازوئیل خود را به علت نگرانی در مورد عرضه محدود در جهان آزاد کرد، قیمت نفت در معاملات امروز کاهش یافت درحالی که سرمایه گذاران در انتظار نشست ۴ نوامبر تولیدکنندگان نفت هستند که می تواند به افزایش تولید نفت منجر شود.

هر بشکه نفت برنت با ۴۷ سنت کاهش یافت و ۸۳.۲۵ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا نیز با ۶۸ سنت کاهش ۸۲.۸۹ دلار فروخته شد.

این کاهش زمانی اتفاق افتاد که جین در بیانیه ای اعلام کرد ذخایر دو سوخت خود را برای افزایش عرضه در جهان و تقویت ثبات قیمت ها در برخی مناطق آزاد می کند.

چیوکی چن، تحلیلگر ارشد بازار گفت: «دلیل این کاهش قیمت، آزادسازی ذخایر سوخت چین بود که چین با هدف ثبات قیمت نفت دقیقا همانند قیمت ذغال سنگ انجام داد.»

وی افزود: «دلیل دیگر، برداشت سود سرمایه گذاران (فروش برای کسب سود) در آستانه نشست اوپک پلاس بوده است.»

تمامی نگاه ها به نشست ۴ توامبر اوپک پلاس در ۴ نوامبر یعنی ۳ روز دیگر است. تحلیلگران انتظار دارند، این گروه سیاست افزایش ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه دسامبر را حفظ کند.

قیمت نفت هفته گذشته به لطف تصمیم اوپک پلاس برای حفظ سیاست خود به جای توجه به نگرانی های جهانی در مورد عرضه و افزایش تولید، به بالاترین رقم در چند سال گذشته رسید.