پاسخ مسکو به اتهام‌زنی سفارت آمریکا در روسیه

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه شایعه پراکنی سفارت آمریکا در روسیه در مورد تهدید تروریستی در مسکو و سن پترزبورگ را عمل ناخردمندانه خواند.

ایرنا نوشت:ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه شایعه پراکنی سفارت آمریکا در روسیه در مورد تهدید تروریستی در مسکو و سن پترزبورگ را عمل ناخردمندانه خواند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای با اشاره به اینکه سفارت آمریکا در روسیه در مورد تدارک حمله تروریستی در مراکز تجاری، ایستگاه های مترو و در ۲۰ ترمینال قطار و سایر اماکن عمومی در چند شهر بزرگ روسیه از جمله مسکو و سن پترزبورگ و مناطق مرزی این کشور با اوکراین هشدار داده است، نوشت: اطلاعات در مورد این حملات تروریستی تائید نشده و هیچ گونه شواهدی در این مورد بدست نیامده است.

وی افزود: تمایل واشنگتن برای متشنج کردن اوضاع به ویژه در این شرایط و شایعه پراکنی در مورد چنین مسائل حساس بسیار حیرت آور است.

زاخارووا گفت: امیدواریم دیپلمات‌های آمریکایی در مورد وظایف شغلی شان، از خود مهارت و مسئولیت نشان دهند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ریانووستی، سفارت آمریکا در مسکو به شهروندان آمریکایی مقیم این کشور در مورد حملات تروریستی در روسیه هشدار داد.

سفارت آمریکا در روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: این سفارت‌خانه هشدار فوری برای آمریکایی‌های ساکن روسیه دریافت کرده و به آنها توصیه می‌کند که برای ترک این کشور فکر کنند.

در بیانیه این مرکز دیپلماتیک آمده است: مطابق اطلاعات منابع رسانه‌ها، خطر حمله به مراکز تجاری، ایستگاه های مترو و سایر اماکن عمومی پرجمعیت در شهرهای بزرگ از جمله مسکو و سن پترزبورگ و نیز نواحی پرتنش در مرز روسیه و اوکراین وجود دارد.