وزیر بهداشت: واکسیناسیون تنها راه برای مقابله با فاجعه کرونا است

وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: تامین سلامت جامعه اولویت این وزارت است و بیش از یک سال و نیم است که با فاجعه کرونا همراه هستیم، واکسن عامل اصلی برای مقابله با این فاجعه است.

ایسنا نوشت: وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: تامین سلامت جامعه اولویت این وزارت است و بیش از یک سال و نیم است که با فاجعه کرونا همراه هستیم، واکسن عامل اصلی برای مقابله با این فاجعه است.

بهرام عین اللهی امروز پنجشنبه ۲۹ مهر ماه در سفر خود به تربت‌حیدریه و در شورای اداری که در محل سالن همایش‌های دانشگاه تربت حیدریه این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: شایعاتی که در خصوص واکسن در فضای مجازی منتشر می‌شود تنها فتنه دشمنان نظام است هر چند اکثریت مردم ایران با این شایعات مقابله کردند و از واکسن کرونا استقبال خوبی انجام شد.

وی با اشاره به واکسیناسیون ۷۶ میلیون نفر از جمعیت کشور، افزود: از این تعداد ۵۰ میلیون نفر دُز اول و ۲۶ میلیون نفر هر ۲ دُز واکسن را دریافت کرده‌اند.

عین اللهی بیان کرد: در مدت شیوع کرونا در کشور تعداد ۱۲۳ هزار نفر جان خود را به دلیل ابتلا به این ویروس منحوس از دست دادند .

وی مطرح کرد: طبق آمارهای اعلام شده استقبال مردم این شهرستان از طرح واکسیناسیون علیه کرونا بسیار خوب بوده و تا کنون ۷۰ درصد شهروندان دز اول و ۴۰ درصد دز دوم را دریافت کرده‌اند.

بیمارستان امام حسین(ع) تربت حیدریه به ۱۱ استان خدمات پزشکی ارائه خواهد کرد

در ادامه فرماندار شهرستان تربت‌حیدریه نیز گفت: افتتاح این بیمارستان علاوه بر پوشش درمانی مردم شهرستان به بیماران حدود ۱۱ استان جنوبی کشور که باید برای رسیدن به مشهد از این مسیر عبور کنند خدمات پزشکی ارائه خواهد کرد.

حسین شرافتی‌راد افزود: ساخت این بیمارستان از دی ماه سال ۸۸ در زمینی به مساحت ۶۰ هزار متر مربع و در ساختمانی به مساحت ۱۷ هزار مترمربع با ظرفیت واقعی ۷۲ تختخواب آغاز شد و امروز با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد.

وی بیان کرد: این بیمارستان با تجهیزات کامل پزشکی شامل بخش‌های آی.سی.یو، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال و کودکان، دیالیز، مراقبت های ویژه، اورژانس، بیوشیمی، پاتولوژی، انگل شناسی، میکروب شناسی، بانک خون، فیزیوتراپی، حرکت درمانی و هشت اتاق عمل و آزمایشگاه‌های مختلف تکمیل و آماده خدمات رسانی به بیماران است.