ورود سامانه بارشی جدید به کشور/ سرما ماندگار شد

«فریبا گودرزی» روز شنبه درباره وضعیت آب و هوا گفت: پیش‌بینی می‌شود تا ورود سامانه بارشی جدید به کشور، هوای سرد در اغلب مناطق کشور ماندگار باشد.

ایرنا نوشت: «فریبا گودرزی» روز شنبه درباره وضعیت آب و هوا گفت: پیش‌بینی می‌شود تا ورود سامانه بارشی جدید به کشور، هوای سرد در اغلب مناطق کشور ماندگار باشد.

وی افزود: با ورود سامانه بارشی، مجدد سرمای هوا تشدید خواهد شد و هوای سرد در غرب، جنوب غرب و شمال کشور تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی اضافه‌کرد: در پی ورود سامانه بارشی جدید، روز سه‌شنبه برای مناطقی از جمله خوزستان، شمال بوشهر، استان فارس، جزایر شمالی خلیج فارس، کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری بارش پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه‌داد: به علت ماندگاری هوای سرد و کاهش بارش‌ها، از امروز بازگشت آلودگی هوا را به شهرهای صنعتی خواهیم داشت.

به گفته گودرزی، امروز نیز مناطقی از چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب بوشهر و سواحل خزر بارانی خواهد بود و بارش‌ها به شکل پراکنده و همراه با وزش باد ادامه دارد.

وی خاطرنشان‌کرد: سامانه بارشی امروز از سمت شرق از کشور خارج می‌شود، اما با ماندگاری هوای سرد در کشور تا ورود سامانه بارشی بعدی مواجه هستیم که لازم است کشاورزان به هشدارهای سازمان هواشناسی در این هفته توجه داشته باشند.