واکنش AFC و FIFA به پیروزی ایران مقابل امارات

سایت AFC و صفحه مسابقات جام‌جهانی به برتری تیم ملی کشورمان مقابل امارات واکنش نشان دادند.

دنیای ورزش تورنتو نوشت: سایت AFC و صفحه مسابقات جام‌جهانی به برتری تیم ملی کشورمان مقابل امارات واکنش نشان دادند.

تیم ملی ایران با برتری یک بر صفر مقابل امارات، ۹ امتیازی شد و در صدر جدول گروه A مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ایستاد.

سایت AFC با تیتر «طارمی قهرمان ایران مقابل امارات بود» درخصوص این بازی نوشت: « ایران پیروزی دراماتیکی مقابل امارات کسب کرد و سه امتیاز باارزش دیگر در راه صعود به جام جهانی به دست آورد. گل مهدی طارمی در فاصله ۲۰ دقیقه تا پایان، تیم دراگان اسکوچیچ را با سومین پیروزی خود در صدر جدول گروه A نگه داشت.

این نتیجه، رکورد ناکامی امارات در شکست ایران را تداوم بخشید و باعث شد شاگردان فن‌مارویک، دو امتیازی باقی بمانند. با این حال جریان بازی در نیمه دوم، با اخراج شجاع خلیل‌زاده به شدت به سود امارات می‌چرخید. اعلام آفساید توسط VAR اما باعث شد خلیل‌زاده از جریمه داور فرار کند.

چرخش جریان بازی به نفع ایران در دقیقه ۷۰ تکمیل شد و مهدی طارمی پس از یک-دوی فوق‌العاده با آزمون، توپ را در دقیقه ۷۰ به راحتی در دروازه امارات جای داد. میهمان فرصت طلایی دیگری برای گلزنی داشت که خصیف، پنالتی آزمون را مهار کرد.»

صفحه توئیتری مسابقات جام جهانی که زیر نظر روابط عمومی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) اداره می‌شود، هم درخصوص این مسابقه نوشت: ایران به سومین پیروزی خود در سه بازی گذشته گروه A رسید و در هفت تقابل قبلی خود با امارات در مقدماتی جام جهانی شکست‌ناپذیر است. ایران ۵ بار مقابل امارات پیروز شده و دو بار مقابل این تیم به تساوی رسیده است.