هشدار یک نماینده به وزیر بهداشت درباره وضعیت بازار دارو / سرم و دارو در بازار پیدا نمی‌شود

نماینده مردم علی آباد در مجلس با انتقاد از عدم توجه دولتمردان به وضعیت بازار دارو و افزایش تعرف​​​​​​​ه‌های آب و برق از دولت خواست تا به این موارد رسیدگی کند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: نماینده مردم علی آباد در مجلس با انتقاد از عدم توجه دولتمردان به وضعیت بازار دارو و افزایش تعرف​​​​​​​ه‌های آب و برق از دولت خواست تا به این موارد رسیدگی کند.

رحمت الله نوروزی نماینده مردم علی آباد در مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه ۲۰ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود بر اساس ماده (۲۲) آیین‌نامه داخلی خطاب به مصری که ریاست جلسه را برعهده داشت، گفت: ما شهریور ماه سال گذشته طرح دوفوریتی در خصوص استقلال آب و فاضلاب روستایی را مطرح کردیم که جنابعالی دستور دادید برای حل این مشکل خدمت برسیم، اما امسال مردم گلستان، علی آباد و کل کشور با کمبود آب مواجه هستند و توجهی که به شهرها در این زمینه شده به روستاها نشده است.

نماینده مردم علی آباد در مجلس خطاب به هیأت رئیسه ادامه داد: اینکه فقط مدام گزارش تحقیق و تفحص تنظیم کرده و به قوه قضائیه ارسال شود تأثیری ندارد؛ بنابراین لازم است دیوان محاسبات به عنوان یکی از ارکان اصلی مجلس و مغز متفکر نمایندگان به این مسائل ورود کند.

وی تصریح کرد: در زمان بررسی بودجه ۱۴۰۰ اعضای کمیسیون بهداشت اصرار داشتند که ارز ۴۲۰۰ تومانی برای دارو باقی بماند، اما در شرایط کنونی داروهای ضروری همچون سرم در بازار پیدا نمی‌شود. بنابراین انتظار داریم وزیر بهداشت بر این بازار نظارت دقیقی داشته باشد و دیوان محاسبات نیز برای ساماندهی این بخش ورود کند؛ چرا که مردم از دولت سیزدهم انتظار دارند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: هم اکنون تعرفه‌های برق کمرشکن است و افزایش تعرفه‌ها در حالی صورت گرفته که گاه در برخی مناطق حوزه انتخابیه‌ام بیش از ۷ ساعت قطعی برق وجود داشته است ضمن اینکه در پی اعتراض مردم گفته شده که در قالب تقسیط بپردازند در حالی که آن‌ها از توانایی مالی لازم برای تحقق این امر برخوردار نیستند.

نوروزی افزود: مردم از آقای رئیسی و دولت انتظار دارند که مسائل اساسی روز مردم را درک کنند؛ ضمن اینکه همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی غصه‌دار وضعیت مردم هستند، ما هم باید به عنوان خادمان آن‌ها در مجلس این مسائل را دنبال کنیم.