مهاجری: دولت رئیسی دست جبهه پایداری است / قالیباف دارد خودش را کنار می‌کشد

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: روشی که آقای قالیباف برای اداره مجلس پیش گرفته، متفاوت از مدتی قبل می بینم. ظواهر امر نشان می دهد که او دارد خودش را کنار می کشد چون نمی‌خواهد هم‌خرج دولت محسوب شود.

نامه نیوز نوشت:تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: روشی که آقای قالیباف برای اداره مجلس پیش گرفته، متفاوت از مدتی قبل می بینم. ظواهر امر نشان می دهد که او دارد خودش را کنار می کشد چون نمی‌خواهد هم‌خرج دولت محسوب شود.

دولت سیدابراهیم رئیسی با شعار مبارزه با فساد و برقراری عدالت در مسیری قرار گرفته که به نظر می رسد می خواهد از حذف یارانه ها کسب درآمد کند، بر همین اساس برخی کارشناسان معتقدند «این دولت رویکرد لیبرالیستی در حوزه اقتصادی را دنبال می کند.»

محمد مهاجری درباره رویکردی های لیبرالیستی دولت سیزدهم در حوزه اقتصاد گفت: دولت آقای رئیسی کم کم دارد متوجه می شود اقتصاد علم است و برای اینکه بتواند اقتصاد را سر و سامان دهد، چاره ای جز اینکه بتواند به علم اقتصاد روی بیاورد ندارد.

وی افزود: سیاست گذاری در اقتصاد کشور، سالها بین لیبرال ها و نهادگراها محل دعوا قرار گرفته است چون هر کدام از این دو دیدگاه معتقدند با روش های خودشان بهتر می توانند به نتیجه برسند اما کمتر تا به حال به اقتصاد ملی توجه شده است. به نظر می رسد دولت آقای رئیسی همان طور که تا به حال گفتمان خاصی نداشته، در موضوع اقتصادی نیز نشان داد هیچ برنامه ای روی زمین برای حل مشکلات کشور ندارد.

این فعال مطبوعاتی بیان کرد: وقتی به حوزه انتصابات آقای رئیسی نگاه می کنیم، می بینیم افراد با سلیقه های متنوع و مخالف یکدیگر در مسئولیت حضور پیدا می کنند و این نشان می دهد که هیچ برنامه ای در حوزه اقتصاد وجود ندارد. امروز هم که نسخه های مختلفی برای بنزین یا موضوعات دیگر می پیچند به نظرم همچنان محل دعوا و اختلاف بین خود دولتمردان است.

وی درباره هشدار اقتصاددان ها به دولت سیزدهم راجع به تبعات و عواقب حذف ارز ترجیحی و طرح اختصاص سهمیه بنزین به هر کدملی و نگرانی اصولگرایان از لطمه خورد پایگاه اجتماعی شان به دلیل تصمیمات اقتصادی این دولت، یادآور شد: الان مجلس به تدریج دارد منتقد دولت آقای رئیسی می شود. به عبارت دیگر همین مجلسی که چندان پایگاه اجتماعی هم ندارد می خواهد در سایه مخالفت با دولت قدری پایگاه اجتماعی خودش را تقویت کند.

این فعال سیاسی اصولگرا تأکید کرد: دولت آقای رئیسی واقعا دولت همه اصولگراها نیست. بخشی از این دولت دست جبهه پایداری است و این جبهه دارد از اعتبار دولت آقای رئیسی ارتزاق می کند بدون آنکه هزینه اش را بپردازد. شاید پایگاه اجتماعی اصولگرایان خیلی در این قضایا دست خوش تغییر نشود اما پایگاه اجتماعی شخص آقای رئیسی قطعا تخریب خواهد شد.

مهاجری درباره مرزبندی اصولگراها با دولت سیدابراهیم رئیسی گفت: رویکرد مجلس این نشان می دهد. اصولگرایان معتدل کلا کاری با دولت ندارند. حتی روشی که آقای قالیباف برای اداره مجلس پیش گرفته، متفاوت از مدتی قبل می بینم. ظواهر امر نشان می دهد که او نیز دارد خودش را کنار می کشد چون نمی‌خواهد هم‌خرج دولت محسوب شود.