مرفاوی: نباید انتظار داشته باشیم استقلال مانند سپاهان و پرسپولیس بازی کند

سرمربی پیشین استقلال معتقد است تغییرات فراوان در ترکیب این تیم سبب شده انتظارات از آبی‌پوشان، همانند انتظارات موجود از سپاهان و پرسپولیس باشد.

تسنیم نوشت: سرمربی پیشین استقلال معتقد است تغییرات فراوان در ترکیب این تیم سبب شده انتظارات از آبی‌پوشان، همانند انتظارات موجود از سپاهان و پرسپولیس باشد.

عبدالصمد مرفاوی درباره پیروزی ۲ بر صفر استقلال مقابل ذوب‌آهن اصفهان گفت: این پیروزی را به هواداران، بازیکنان و مربیان استقلال تبریک می‌گویم. همانطور که مجیدی گفت، تیم در هفته‌های آینده باید با کیفیت بیشتری بازی خواهد کرد. پیش‌تر گفته بودم با اینکه هوادار نخستین رقیب استقلال است، اما تیم ما در آن مسابقه می‌توانست بهتر عمل کند. دیدار با ذوب‌آهن بسیار سخت‌تر از بازی اول بود و استقلال باکیفیت‌تر و منطقی‌تر بازی کرد.

وی با تمجید از عملکرد آبی‌پوشان تصریح کرد: مشخص بود تیم در زمین برنامه دارد و مطابق آن بازی می‌کند. مهم این بود که استقلال به گل برسد و دیدیم که ذوب‌آهن قبل از گل نخست، بازی را بسته بود. زدن گل اول بسیار مهم بود. پس از این گل، بازیکنان ذوب‌آهن جلو کشیدند و استقلال هم در دفاع و حمله برنامه‌ریزی داشت. انتقال از دفاع به حمله و برعکس، در استقلال به خوبی انجام می‌شد و تیم بازی قابل قبولی ارائه کرد. این برد به این خاطر شیرین بود که امتیازی از دست ندادیم.

«عجله ندارم که استقلال خیلی زود بازی زیبا ارائه کند.»، سرمربی پیشین آبی‌پوشان ضمن بیان این جمله اظهار داشت: استقلال در این برهه باید امتیازات را جمع کند تا از رقبای خود عقب نماند. عملکرد تیم بازی به بازی بهتر می‌شود و استقلال باید بیشتر به فکر نوع بازی خود باشد و عملکردش را ارتقا دهد. تیم‌ها با گذشت زمان، شناخت بیشتری نسبت به استقلال پیدا می‌کنند و مهم این است که تیم مجیدی، شکل تیمی خود را تقویت کند.

مرفاوی در مورد حریف اصلی استقلال برای قهرمانی در لیگ بیست‌ویکم خاطرنشان کرد: پرسپولیس و سپاهان شاکله تیمی خود را حفظ کرده‌اند و می‌توانند رقبای اصلی استقلال باشند. گل‌گهر سیرجان هم یکی از مدعیان است که بازیکنان اصلی خود را نگه داشته است. استقلال نفرات زیادی از دست داده است و نباید انتظار داشته باشیم مانند سپاهان و پرسپولیس بازی کند. البته استقلال می‌تواند باکیفیت‌تر از این باشد و نباید در روند امتیازگیری این تیم هم اختلالی ایجاد شود.

وی درخصوص عملکرد مصطفی آجورلو در باشگاه استقلال و پافشاری او برای دریافت درآمد حاصل از تبلیغات محیطی عنوان کرد: دولت نمی‌تواند به استقلال و پرسپولیس بودجه بدهد و باید امور خود را با کارگزار بگذرانند. می‌توان با تفاهم و تعامل، کار را با آرامش پیش برد تا ضربه‌ای به گروه فنی وارد نشود. خیال کادر فنی راحت است و به نظر می‌رسد شرایط خوبی برقرار است. با این حال الان نمی‌توانیم درباره مدیریت آجورلو در استقلال تصمیم بگیریم و باید ببینیم چه اتفاقاتی در آینده رخ می‌دهد.