مبتلایان به آسم در هوای سرد و آلوده از منزل بیرون نروند

فوق تخصص بیماری‌های داخلی با تاکید بر اینکه مبتلایان به آسم در هوای سرد و آلوده تا حد امکان از منزل خارج نشوند، گفت: افرادی که از بیماری آسم رنج می‌برند نباید در هوای سرد یا آلوده قرار گیرند، زیرا این مسله سبب تحریک ریه و ایجاد سرفه در آنان خواهد شد.

ایرنا نوشت: فوق تخصص بیماری‌های داخلی با تاکید بر اینکه مبتلایان به آسم در هوای سرد و آلوده تا حد امکان از منزل خارج نشوند، گفت: افرادی که از بیماری آسم رنج می‌برند نباید در هوای سرد یا آلوده قرار گیرند، زیرا این مسله سبب تحریک ریه و ایجاد سرفه در آنان خواهد شد.

دکتر ایرج خسرونیا روز یکشنبه گفت: افرادی که از بیماری آسم رنج می برند نباید در هوای سرد یا آلوده قرار گرفته و بیماری خود را تشدید کنند.

وی با تاکید بر اینکه مبتلایان به بیماری آسم نباید در هوای سرد ورزش کنند، اظهار داشت: در صورت ورزش در هوای سرد، سبب ایجاد سرفه، خس خس سینه و تنگی نفس خواهد شد.

فوق تخصص بیماری های داخلی با بیان اینکه افراد مبتلا به آسم باید در فصل سرما بیشتر مراقب سلامتی خود باشند، ادامه داد: اینگونه افراد باید سعی کنند از تند راه رفتن در هوای سرد جدا خودداری کنند زیرا این امر می تواند سبب تحریک ریه و تنگی نفس شود.