فرمول فروش پروژه های مسکن ملی تهرانسر مشخص شد

متقاضیان به هیچ عنوان فریب تبلیغات خرید و فروش امتیازهای مسکن ملی در سایت های غیر مجاز را نخورند.

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یک مقام مسئول نوشت: متقاضیان به هیچ عنوان فریب تبلیغات خرید و فروش امتیازهای مسکن ملی در سایت های غیر مجاز را نخورند.

خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه در استان تهران تا ۱۵ آبان ماه ۱۶۷ هزار و ۴۱۸ نفر در طرح نهضت ملی مسکن در استان تهران ثبت نام کرده اند، گفت: سهمیه طرح نهضت ملی مسکن در تهران برای شهرهای اسلام شهر، پاکدشت، پیشوا، رباط کریم، ورامین، بومهن، دماوند، رودهن، فیروزکوه و شهرهای جدید هشتگرد، شهر جدید پرند و شهر جدید ایوانکی است.

او ادامه داد: در داخل شهر تهران برنامه‌ای برای ساخت واحدهای طرح نهضت ملی مسکن نداریم و سهمیه شهر تهران شامل شهرهای جدید هشتگرد، پرند، ایوانکی، رباط کریم و پاکدشت است.

محبت خواه با بیان اینکه پروژه‌های مشارکتی تهرانسر در قالب مشارکت بین اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و سازنده ساخته می‌شود و در حال حاضر میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه به ۴۰ درصد رسیده و با توجه به پیگیری‌هایی که انجام داده ایم، توانسته ایم سرعت اجرای آن را افزایش دهیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران همچنین درباره فرمول محاسبه این پروژه هم گفت: طبق قراردادی که منعقد شده بعد از آنکه پروژه به پیشرفت فیزیکی مناسبی رسید باید به تایید اداره کل راه و شهرسازی استان تهران برسد و بعد از آن میزان سهام‌های این پروژه مشخص می‌شود.

او ادامه داد: طبق قراردادی که منعقد شده از طریق مزایده سهام اداره کل راه و شهرسازی استان تهران به افرادی که واجد شرایط هستند،  واگذار می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر اینکه در حال حاضر برای ۴۵۰ میلیون تومان تسهیلات نهضت ملی مسکن برای پروژه‌های مسکن ملی تهرانسر تصمیمی گرفته نشده است، گفت: این پروژه‌ها دارای تسهیلات خاصی است و از طریق بانک به متقاضیان آن‌ها واگذار می‌شود.

او با اشاره به اینکه در پروژه تهرانسر اداره کل راه و شهرسازی استان تهران برای ۲ هزار واحد برنامه ریزی کرده است، گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی ۹۰۰ واحد آغاز شده و برای یک هزار و ۱۰۰ واحد پروژه هم برنامه ریزی برای اجرای پروژه در حال انجام است که به زودی برنامه‌های آن‌ها شروع می‌شود.

محبت خواه بیان کرد: اداره کل راه و شهرسازی در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای اجرا و تکمیل سرانه‌های این ۲ هزار واحد در تهرانسر است چرا که زمانی که جمعیت ۲ هزار واحدی در یک منطقه قرار می‌گیرد، باید تمامی سرانه‌های آن از جمله مراکز آموزشی، وزشی، بهداشتی کلانتری در این منطقه تکمیل شود.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران همچنین درباره آخرین وضعیت بافت‌های فرسوده در تهران هم گفت: اجرای پروژه نوسازی بافت‌های فرسوده در حال مطالعه توسط مشاوران ماست و محل‌های هدف هم برای اجرای این پروژه‌ها شناسایی شده است.

او ادامه داد: طرح نوسازی بافت‌های فرسوده با همکاری شرکت بازآفرینی شهری و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و شهرداری تهران در حال انجام است و اقدامات بسیار خوبی در این بخش انجام می‌شود.

متقاضیان فریب سایت های غیر مجاز برای خرید مسکن ملی را نخورند

محبت خواه با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان پروژه‌های مسکن ملی و همچنین طرح نهضت ملی مسکن اجازه تبلیغات در سایت‌های غیر مجاز را ندارد، گفت: هر گونه اطلاع رسانی و هرگونه واگذاری خرید و فروش امتیاز و سایر تبلیغات مربوط به پروژه‌ها در سایت‌های به جز سازمان ملی مسکن و اداره کل راه و شهرسازی استان تهران غیر قانونی است و به تمامی متقاضیان توصیه می‌شود به هیچ عنوان فریب تبلیغات این سایت‌ها را نخورند.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: در صورتی که متقاضیان از این سایت‌ها اقدام به خرید امتیاز و یا واحدی کنند به طور قطع متضرر خواهند شد؛ بنابراین به این افراد توصیه می‌شود که برای خودشان دردسر ایجاد نکنند و هیچ مبلغی پرداخت نکنند.