فرمانده سپاه: بخشی از انتقام سخت هنوز باقی مانده است

سردار سرلشکر پاسدار سلامی گفت: آمریکا امروز در مشکلات اقتصادی گرفتار شده و در پیشبرد اهداف سیاسی خود، فرسوده است

تسنیم نوشت:سردار سرلشکر پاسدار سلامی گفت: آمریکا امروز در مشکلات اقتصادی گرفتار شده و در پیشبرد اهداف سیاسی خود، فرسوده است

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین بزرگداشت شهدای عرفه که در حسینیه حضرت فاطمه الزهرا(ع) سپاه محمد رسول‌الله(ص) تهران بزرگ برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(ع) و سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: این‌که می‌بینیم شهیدانی از کرخه، کارون، اروند فکه، طلائیه و شلمچه در گلزارهای شهدا رخ در خاک کشیده‌اند؛ اما جمال ملکوتی و جلال الهی آنان تا ابد زنده و جاری است و این‌که گاه می‌بینیم شهیدانی در عراق، لبنان، سوریه و یمن تشییع می‌شوند، نشان‌دهنده یک واقعیت عظیم، حقیقت بزرگ، تکامل و گسترش کرانه‌های نبرد بین مسلمانان و مستکبران است.

وی افزود: ما دشمن را از این‌که بر این سرزمین تسلط یابد، متفرق ساخته‌ایم و روح جهاد در همه‌جا برافراشته است و این موضوع نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی پیش رفته و سرزمین‌های وسیع و قلب‌های بی‌شماری را به تصرف خود درآورده است و دشمن درحال عقب‌نشینی است و این حقایق را ما در گستره جغرافیای شهادت به‌زیبایی می‌بینیم.

فرمانده‌کل سپاه با بیان این‌که موازنه در حال تغییر و نبرد بین استکبار و اسلام حقیقتی است که از مرزهای ایران گذشته است و سرزمین‌های اسلامی به‌همدیگر پیوند خورده‌اند و اخوت‌ها فراتر از مرزها مستحکم شده است، گفت: جهاد امروز یک حقیقت جاری است و جوانان مسلمان با الهام از شهیدان روح جهاد را دریافته‌اند و عشق به شهادت امروز برای جوانان ما به یک آرزو تبدیل شده است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: اگر جهاد در سرزمین‌های اسلامی برقرار باشد، مسلمانان ذلیل نمی‌شوند، حضرت امیرالمؤمنین(ع) جهاد را بابی از ابواب جنت و ترک آن را معادل پوشاندن لباس ذلت بر تن هر قومی توسط خدا می‌دانند.

وی بیان داشت: شهدای عرفه نقاط نورانی ایمان، باور، وفای به عهد و نشانه‌های فداکاری ملت هستند که اجازه ندادند تسلیم و تعظیم مقابل مستکبران به نام این ملت بزرگ نوشته شود و تاریخی نوشته‌اند که سرشار است از عزت، روح مقاومت، ایستادگی مقابل ظالم، ندا دادن پیام عدالت، آزادی انسان از اسارت طاغوت و استقلال یک ملت که این مفاهیم در دنیای امروز هرگز به‌آسانی برای یک ملتی حاصل نمی‌شود.

فرمانده‌کل سپاه با بیان این‌که تاریخ اسلام سرشار از واقعیت‌های تلخ و شیرین است، گفت: هروقت خورشید اسلام طلوع می‌کند تا انسان را به عدالت، آزادی و کرامت برساند، مستکبران مقابل آن می‌ایستند و امکان ندارد که مستکبران مقابل تشکیل حاکمیت، قدرت، آزادی و استقلال مسلمانان نایستند.

سرلشکر سلامی با تأکید بر این‌که مسلمانان از واقعیت‌های تاریخی صدر اسلام درس گرفتند، گفت: مسلمانان از تنهایی حضرت علی(ع) در محراب کوفه، از تنهایی امام حسن(ع) مقابل سپاه بنی‌امیه و تنهایی امام حسین(ع) مقابل سپاه یزید و حادثه عاشورا درس گرفتند و شهیدان رهروان همان راه و اصحاب عاشورا در زمان و مکانی دیگر هستند.

وی خاطرنشان کرد: داستان انقلاب ما با آن عبرت‌های عظیم، جریانی زیبا و دل‌انگیز پیدا کرد، دیگر مسلمانان آگاه بصیر، مؤمن، وفادار، فداکار و مجاهد بوده و هستند و هیچ‌کس وسط میدان از خود سلب مسئولیت نمی‌کند و این بار دیگر امام مسلمانان تنها نماند و آن‌ها پیروز شدند، درحالی که نبردها نابرابر و جهانی بود.

فرمانده‌کل سپاه گفت: سردار شهید «احمد کاظمی» از زمانی که جنگ آغاز شد، لباس جهاد بر تن کرد و در عملیات‌های سخت، در همه حوادث مانند کوه آرام بود و از دشمن نترسید و آنان که با او بودند و هزاران شهید دیگر نیز این‌گونه بودند.

سرلشکر سلامی با ابراز “جسم‌های جوان ما مقابل دشمن عمل می‌کرد؛ اما قلب‌ها، روح‌ها، ایمان‌ها و باورها می‌جنگیدند، به طراحی عملیات‌های دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نبوغ، نوآوری، ابتکار و شجاعت در طراحی، جز از یک انسان مؤمن برنمی‌آید که برای عبور از اروند غیرقابل عبور، یک طراحی چنین دقیق و حساب‌شده‌ای انجام دهد و یک عملیات موفق را درحالی که همه سرویس‌های اطلاعاتی دشمن، خصوصاً ماهواره‌های جاسوسی آمریکا به صدام اطلاعات می‌دهند در اوج غافلگیری انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: آزادسازی خرمشهر و عبور از کارون واقعاً با هیچ‌یک از معیارهای متعارف نظامی قابل مقایسه نیست و یک پیچیدگی در فکر، نبوغ و استعداد در ذهن و رزمندگانی می‌خواست که بتوانند بار این عملیات‌های سنگین را به‌عهده بگیرند، در حالی که با وجود حصر کامل اقتصادی و تحریم تسلیحاتی و تحمیل جنگ جهانی، رزمندگان در اوج نابرابری سلاح بودند و آمریکا، شوروی، آلمان، انگلیس، فرانسه، اتریش و کشورهای عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس ائتلاف بزرگ جهانی علیه ما تشکیل دادند.

فرمانده‌کل سپاه ادامه داد: شهید «احمد کاظمی» در این اوضاع درخشید، ایمان او کامل شد و در هر عملیات وسعت دید پیدا می‌کرد؛ مانند شهیدان «قاسم سلیمانی»، «محمدابراهیم همت»، «حسین خرازی»، سپهبد «علی صیاد شیرازی» و شهدایی از این تراز که بار اصلی نبرد را به‌دوش می‌کشیدند.

سرلشکر سلامی با بیان این‌که شهید «احمد کاظمی» حقیقتاً یک فرمانده کامل بود، گفت: راز موفقیت فرماندهان دفاع مقدس در قلب‌ها و دل‌های آن‌هاست و به‌تعبیر قرآن کریم، بر کفار شدید، بر مؤمنین رئوف، دائماً در سجود و رکوع، محصول نماز شب، مناجات و تعلیم‌یافتگی در مکتب اهل‌بیت(ع) هستند و تصور مرگ برای آن‌ها جایز نیست.

وی با تأکید بر این‌که شهید «احمد کاظمی» فرمانده‌ای با خصوصیات منحصر به فرد بود و مکتب مدیریتی قوی و سبکی نوین از فرماندهی بر اساس تعالیم اسلامی داشت، تصریح کرد: وی همیشه سنگرنشین در خط مقدم بود و از نیروهای خود جدا نمی‌شد و وقتی فرمانده پیشگام خطر است، مشخص است شخصیت و شجاعت او در شخصیت نیروهای تحت امرش تکثیر و ادغام می‌شود.

فرمانده‌کل سپاه ادامه داد: شهید «احمد کاظمی» مهربان، بی‌تکلف، ساده‌زیست و از تشریفات بیزار بود و با سربازها مانند پدر و برادر سخن می‌گفت و منتظر احترام نبود؛ این‌چنین فرمانده‌ای محبوب دل نیروهای خود و تسخیرکننده قلب‌ها می‌شود و وقتی رزمندگان و فرماندهان ما این‌گونه هستند، هرگز این جبهه آسیب نمی‌بیند.

سرلشکر سلامی با تأکید بر “دشمنان ما باخته‌اند و هیچ امیدی در آن‌ها دیده نمی‌شود”، گفت: اعجاز شهدای ما این است که دشمن را از امید تهی کرده‌اند و امروز افسردگی را در چهره مقامات دشمنان خود و ناتوانی را در پیشبرد سیاست‌های آن‌ها می‌بینیم.

وی با ابراز این‌که یمن در حال پیروز شدن است، گفت: این ملت فقیر و عزیز مقابل یک محاصره جهانی مقاومت می‌کنند و اگر جوانان نایستاده بودند، این ثبات قدم در یمن رخ نمی‌داد.

فرمانده‌کل سپاه ادامه داد: نقشه آمریکایی‌ها برای شکست دادن انقلاب ما، نقشه کاملی بوده و تمام ابعاد جنگ‌های متعدد جهان علیه ملت‌های مختلف، یک‌جا برای ملت ما تدارک دیده شده بود، از همه جهات به کشور، ملت و رهبر ما حمله می‌کردند، از جهت اقتصادی ما را در محاصره و تحریم قرار دادند، اما شاهکار هدایت ملت توسط نایب امام زمان(عج) این است که می‌تواند یک کشور را چندین سال مقابل محاصره اقتصادی و تحریم مقاوم نگه دارد و ظرفیت‌های درونی کشور را فعال کند و اجازه جنگ و گزینه نظامی به دشمن ندهد و کشور را پیش ببرد.

سرلشکر سلامی با بیان این‌که آمریکایی‌ها، اسرائیلی‌ها، بخشی از اروپایی‌ها و برخی رژیم‌های مرتجع، هیچ فضیلتی را نمی‌توانند ببینند که در این امت پایدار و استوار باشد، خاطرنشان کرد: از همه‌جا آمدند و کشور را در فشار سیاسی قرار دادند، از لحاظ فرهنگی همه رسانه‌ها، ماهواره‌ها و فضای مجازی برای تردیدافکنی در اعتقادات جوانان ما بسیج شدند تا آن‌ها را از انقلاب اسلامی به تردید بیندازند؛ اما دشمنان شکست خوردند و ناامید شدند.

وی با یادآوری “دشمنان می‌خواستند بین ما و دیگر مسلمانان تفرقه بیندازند”، گفت: نیروی جاذبه انقلاب مرزها را درنوردید و در لبنان حزب‌الله شکوهمند با مردم این کشور یک ستونی از استقامت الهی ساخت و در نبرد ۳۳روزه، افسانه شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی را در هم شکست، فلسطین را مسلح کرد و تا توانست جنگ‌های بزرگی را با اسرائیلی‌ها به سرانجام رساند که در نبرد «شمشیر قدس» کمر استکبار جهانی شکسته شد.

فرمانده‌کل سپاه بیان داشت: هدف ما ماندن این استقامت و هدف دشمن شکست آن، اما واقعیت‌های میدان می‌گوید که ما پیروز شده‌ایم. در اقصی‌نقاط جهان اسلام شمشیرهای مسلمانان کشیده شده است و سرزمین امنی برای دشمنان خدا وجود ندارد و دیگر سیطره کفار بر مسلمانان ممکن نیست و ایران امروز الگوی این مقاومت بزرگ است.

سرلشکر سلامی گفت: مشکلات وجود دارد، اما فقط ما نیستیم که مشکل داریم، بلکه دشمنان نیز مشکلات زیادی دارند، آمریکا امروز در مشکلات اقتصادی گرفتار شده و در پیشبرد اهداف سیاسی خود، فرسوده است و فرار آن از افغانستان و شکست در عین‌الاسد را دیدیم.

وی موشک‌باران پایگاه آمریکایی عین‌الاسد را سیلی سخت توسط ایران بر صورت آمریکاییان دانست و تأکید کرد: آمریکا ما را تهدید به مقابله کرده بود در حالی که ما یک صحنه نبرد جنگ جهانی را مردانه مدیریت کردیم و مانند آمریکایی‌ها یک فرمانده بی‌سلاح را که به‌دعوت مقامات عراق به این کشور سفر کرده بود نیمه‌شب ترور نکردیم.

فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: بخشی از انتقام سخت را گرفته‌ایم و بخش دیگری از آن هنوز باقی مانده است و مطمئناً همه این را می‌دانند، مقامات آمریکایی باید بدانند که نمی‌توان به ملتی تهاجم کرد و از انتقام متقابل او در امان بود.

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی خاطرنشان کرد: در این میدان مبارزه و نبرد، ما از مخاطرات و سختی‌ها عبور کرده‌ایم و صاحب قدرت هستیم و از استقلال خود به‌زیبایی می‌توانیم دفاع کنیم و هیچ نگرانی از دشمنان خود نداریم، با همت و اراده‌ای که امروز در مجموعه نظام به‌وجود آمده است، باید بر مشکلات غلبه کنیم، این ظرفیت‌ها در کشور ما به‌اندازه کافی وجود دارد و از ملتی فهیم و آگاه برخورداریم و این‌همه نعمت می‌تواند یک کشور را به تراز تمدن‌های بزرگ جهان برساند و نقشه گام دوم انقلاب نیز همین است.