شریعتمداری: تمام خاک اروپا زیر پوشش موشک‌های نقطه زن ماست

مدیرمسئول کیهان گفت: فردی بلاهایی بر سر کشور آورده، بعد رفته کنار ایستاده است در حالی که ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی برای دولت امروز باقی مانده است.

فارس نوشت : مدیرمسئول کیهان گفت: فردی بلاهایی بر سر کشور آورده، بعد رفته کنار ایستاده است در حالی که ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی برای دولت امروز باقی مانده است.

حسین شریعتمداری عصر پنج شنبه در سومین گردهمایی پیشکسوتان و یاوران انقلاب اسلامی استان همدان با بیان اینکه مسایل این روزها بسیار گسترده است و از منظر دامنه، عمق و تکرار این گستردگی مشهود است اظهار کرد: ماجرای ما از نقطه‌ای شروع شد که به همت امام خمینی(ره) نسخه انقلاب ناب محمدی به منصه ظهور رسید.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی غبار غم، بدعت و بداندیشی را زدود و اسلام ناب را آنچنان که در صدر بود، عرضه کرد ادامه داد: با انقلاب اسلامی آنچه از اسلام فراموش شده بود، بازگشت.

 

مدیرمسئول موسسه مطبوعاتی کیهان با بیان اینکه اسلام ناب محمدی ظلم‌ستیز است خاطرنشان کرد: اسلامی که ظلم ستیز نباشد، اسلام نیست، اسلامی که به وجود ظلم ستیزان در کنار فقیران تن دهد، اسلام نیست و نام آن به تعبیر امام، اسلامی آمریکایی است.

 

وی با اشاره به اینکه مادام که ما هستیم با اسلام آمریکایی در ستیز هستیم و درگیری ما با نظام سلطه ماهوی است یعنی ماهیت‌های ما با هم در ستیز است تأکید کرد: برخی که می‌گویند کار به شاخ نداشته باشید شیرش را بدوشید سخن اشتباهی است.

 

شریعتمداری اظهار کرد: این درگیری زمانی تمام می‌شود، یا ما در حاکمیت از اسلام ناب دست بکشیم، یا نظام سلطه از خوی استکباری‌اش کوتاه بیاید؛ چون در افق پیش رو هیچ یک محتمل نیست، پس درگیری ادامه دارد، ممکن است که صورت آن تغییر کند امام ماهیت آن پابرجاست.

 

وی با اشاره به اینکه فردی که طعم فقر را نچشیده باشد چطور می‌تواند مسئول باشد و درد مردم را بفهمد تصریح کرد: امام علی(ع) نیز بر زورگویان سخت می‌گرفت نه مردم عادی.

مدیرمسئول موسسه مطبوعاتی کیهان با اشاره به اینکه دشمن از روز اول انقلاب دشمنی علیه کشور را شروع کرد چون دقیقا می‌داند چه اتفاقی رخ داده است ادامه داد: آمریکا می‌داند چه اتفاقی افتاده که تمام توان خود را برای مقابله با انقلاب به میدان آورده است.

 

وی با بیان اینکه اسلام یک باور است و جای باور در درون انسان‌هاست خاطرنشان کرد: ویژگی دوم این انقلاب این است که مرز نمی‌شناسد، انقلاب اسلامی برای صدور روادید نمی‌خواهد به طوری که ما در جنگ تحمیلی به فرموده امام خمینی(ره) انقلاب خود را به دنیا صادر کردیم.

 

اگر برای امنیت کشور به سوریه نرفته بودیم الان باید پوتین داعشی‌ها را واکس می‌زدیم

شریعتمداری با اشاره به اینکه با این ویژگی‌ها دشمن دست از سر انقلاب برنمی‌دارد گفت: آمریکایی‌ها ۵۰ هزار مستشار نظامی در ایران داشتند و نخست وزیر، وزیر و نماینده تعیین می‌کردند و فرزندان ما و امکانات ما را به مکانی می‌فرستادند بجنگند یا تدارک ببرند که ربطی به ما نداشت.

 

وی با بیان اینکه همین‌ها و هواداران آنها وقتی برای دفاع از وطن خود به سوریه می‌رویم می‌گویند به ما چه؟! تأکید کرد: اگر مدافعان حرم برای امنیت کشور به سوریه نرفته بودند که الان باید پوتین داعشی‌ها را واکس می‌زدیم.

مدیرمسئول موسسه مطبوعاتی کیهان با بیان اینکه شهید همدانی در مقابله با داعش نقش بسیار برجسته‌ای داشت افزود: این افراد نامدارند اما گمنام هستند، خیلی‌ها نمی‌دانند که این بزرگان چه خدمتی به کشور کردند.

 

وی با بیان اینکه دشمن تمام برگ‌های برنده را به میدان آورده و چیزی به دست نیاورده است ادامه داد: حرف آقایی که مدعی بود سایه جنگ را از سر کشور دور کردیم، خطا بود، سایه جنگ را سپاه و بسیج و ارتش دور کرده است.

 

امروز تمام خاک اروپا زیر پوشش موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن ماست

شریعتمداری با اشاره به اینکه ما قبل از انقلاب حتی محل زاغه مهمات خود را نمی‌دانستیم اما امروز تمام خاک اروپا زیر پوشش موشک‌های دوربرد و نقطه‌زن ماست گفت: در آن زمان ما قدرت نداشتیم اما امروز داریم، زمانی می‌گفتند که به ما اسلحه ندهند اما امروز می‌گویند که اسلحه نگیرید از آنها.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه شرایط خطیر است، اما خطرناک نیست ضمن اینکه ما گام به گام در حال حرکت هستیم افزود: اگر کسی بتواند افکار عمومی را مدیریت کند می‌تواند رفتار عمومی را در چنگ خود بگیرد.

 

مدیرمسئول موسسه مطبوعاتی کیهان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه شرق و غرب سیاسی با جغرافیایی فرق می‌کند و شعار «نه شرقی نه غربی» به معنای آن است که ما به کشوری وابستگی نداشته باشیم ادامه داد: نه شرقی و نه غربی که یک حق است، پوششی شده برای گفتن یک باطل از سوی برخی.

 

اعمال هزار و ۵۰۰ تحریم علیه کشور از سوی دشمن

وی با بیان اینکه مذاکرات برای لغو تحریم‌ها بود و هیچ تحریمی لغو نشد، از اعمال یک‌هزار و ۵۰۰ تحریم علیه کشور سخن به میان آورد و گفت: فردی بلاهایی بر سر کشور آورده، بعد رفته کنار ایستاده است در حالی که ۱۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی برای دولت امروز باقی مانده است.

 

شریعتمداری خطاب به جمع با بیان اینکه مراقب باشید برخی با تکرار حرف دشمن برای نظام سلطه کوچه باز نکنند اظهار کرد: کسانی که این کار را می‌کنند باید مسئول شناخته شده باشند، افرادی با این ویژگی اگر با خط اول انقلاب فاصله بگیرند آماده شکار شدن هستند و اگر شکار شوند تابلو خودی دارند با شناسنامه دشمن؛ پس باید مراقب بود.

 

وی با بیان اینکه باید راه انقلاب اسلامی و نهضت عاشورا را دنبال کنیم افزود: عصر عاشورا شیطان، وقتی ندای به یاری طلبیدن امام حسین(ع) را شنید گیج شد که امام چه کسی را به یاری می‌طلبد، کربلا سرزمینی به وسعت همه جهان و عاشورا به عظمت روزهای جهان است و امام فرزندان و یاران آخرالزمانی را به دفاع دعوت می‌کرد تا امروز در عصر خمینی صدای او را شنیدند.