سرمربی قرمزها اخراج شد

باشگاه منچستریونایتد تصمیم به قطع همکاری با سرمربی نروژی خود گرفته است.

تیم فوتبال منچستریونایتد شب گذشته (شنبه) در هفته دوازدهم لیگ برتر انگلیس با نتیجه ۴ بر یک مغلوب میزبان خود واتفورد پایین جدولی شد تا اوضاع این تیم بحرانی‌تر از قبل شود. این پنجمین شکست شیاطین سرخ در هفت بازی اخیر لیگ برتری بود و همین باعث شد تا بحث اخراج اولگنار سولسشایر که از پیش از پنجره بازی‌های ملی اخیر مطرح شده بود، دوباره قوت بگیرد.

فابریتزیو رومانو خبرنگار سرشناس ایتالیایی که در حوزه نقل‌وانتقالات فوتبال اروپا ارتباطات فوق‌العاده‌ای دارد، امروز (یکشنبه) خبر داد؛ اعضای هیئت مدیره باشگاه منچستریونایتد تصمیم به اخراج اولگنار سولسشایر گرفته‌اند و تصمیم آنها نیز به تأیید خانواده گلیزر که مالک این باشگاه هستند، رسیده است. طبق ادعای رومانو؛ اخراج این مربی نروژی قطعی است و طرفین برای فسخ توافقی قرارداد هم به توافق رسیده‌اند و باشگاه منچستریونایتد در حال تنظیم بیانیه‌ای محترمانه برای قطع همکاری با سولسشایر است.

این خبرنگار ایتالیایی همچنین خبر داد؛ اگر منچستریونایتد گزینه‌ای را بلافاصله جانشین سولسشایر نکند، به طور موقت درن فلچر و مایکل کریک هدایت تیم را برعهده خواهند گرفت.

شبکه تلویزیونی «اسکای اسپورتس» شب گذشته گزارش داده بود، پس از شکست منچستریونایتد مقابل واتفورد، مدیران باشگاه منچستریونایتد نشستی اضطراری تشکیل دادند و در این جلسه درباره آینده سولسشایر به تبادل‌نظر پرداختند اما این نشست نتیجه‌ای در بر نداشت و تصمیمی در مورد ادامه فعالیت سرمربی نروژی شیاطین سرخ گرفته نشد.

منچستریونایتد در حالی قصد اخراج سولسشایر را دارد که شیاطین سرخ خود را باید آماده بازی خارج از خانه سه‌شنبه شب با ویارئال در هفته پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا کنند. از زین‌الدین زیدان سرمربی پیشین رئال مادرید به عنوان اصلی‌ترین گزینه جانشینی «اوله» یاد شده است.