حواشی اختلاف کمیته علمی با ستاد ملی مقابله با کرونا

سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداست، بر همنوایی کامل کمیته علمی و ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد و گفت: مصوبات ستاد ملی کرونا لازم الاجرا است.

مهر نوشت: سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداست، بر همنوایی کامل کمیته علمی و ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد و گفت: مصوبات ستاد ملی کرونا لازم الاجرا است.

محمد هاشمی، افزود: حفظ سلامت مردم پیوسته به عنوان مهم‌ترین اولویت دولت با جدیت دنبال شده و تمامی تصمیمات در ستاد ملی مقابله با کرونا با استناد به نظرات و توصیه‌های متخصصان در کمیته‌های علمی و تخصصی متعدد و در هماهنگی کامل و همدلی و همکاری مشترک اعضای این ستاد اتخاذ و اجرا می‌گردد.

وی ادامه داد: مطالبی که به نقل از وزیر بهداشت پیرامون عدم تصویب برخی پیشنهادات مطرح شده برداشت سلیقه‌ای و نادرست است و هدفی جز تمرکز زدایی از خدمت رسانی مسئولان ندارد.

هاشمی گفت: با توجه به ورود کشور به موج ششم کرونا و لزوم جلوگیری از تخریب آرامش روانی و تشویش اذهان عمومی و همچنین اهمیت اطلاع رسانی صحیح در راستای تشویق آحاد جامعه به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و مشارکت در واکسیناسیون، از تمامی فعالین رسانه‌ای و فضای مجازی انتظار می‌رود، با نگاهی دغدغه‌مند و مسئولانه نسبت به سلامت مردم، پیش از نشر و بازنشر اخبار، از صحت مطالب اطمینان حاصل نمایند.

گفتنی‌ست بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت به سایت جماران گفته بود: مرتب پیشنهادات را با توجه به شرایط گرفتاری به ستاد ملی کرونا می دهیم ولی یک بخشی مصوب می شود و یک بخشی مصوب نمی شود.