توضیحات تلویزیون درباره اختلال در پخش اختتامیه فجر/ پرده برداری از یک تخلف

شبکه نمایش سیما در اطلاعیه ای جدید بار دیگر دلایل اصلی قطع صدای مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر را توضیح داد و «وجود گروه های مختلف تولید برنامه خارج از صداوسیما برخلاف قوانین پخش برنامه های ملی تحت عناوین حامی مالی» را از دلایل این مساله برشمرد.

ایسنا نوشت: شبکه نمایش سیما در اطلاعیه ای جدید بار دیگر دلایل اصلی قطع صدای مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر را توضیح داد و «وجود گروه های مختلف تولید برنامه خارج از صداوسیما برخلاف قوانین پخش برنامه های ملی تحت عناوین حامی مالی» را از دلایل این مساله برشمرد.

شبکه نمایش سیما در اطلاعیه ای جدید درباره اختلالی که در حین پخش اختتامیه مراسم چهلمین جشنواره فیلم فجر مبنی بر قطع صدا ایجاد شد، با تاکید بر اینکه این که نویز یا اختلال صدا در تمام مدت زمان برنامه های پوشش دهنده مراسم اختتامیه، اعم از رادیویی و تلویزیونی و شبکه های اجتماعی وجود داشته است، اعلام کرده است:

«مخاطبان گرامی؛ ضمن سپاس از همراهی شما با ویژه برنامه های چهلمین دوره جشنواره فیلم فجر به آگاهی می رسانیم پس از بررسی دقیق کارشناسان فنی درباره علت قطع صدای پخش زنده اختتامیه جشنواره فیلم فجر، مشخص شد نویز یا اختلال صدا در تمام مدت زمان برنامه های پوشش دهنده مراسم اختتامیه، اعم از رادیویی و تلویزیونی و شبکه های اجتماعی وجود داشته است.»

در این اطلاعیه درباره علت اصلی قطع صدا از آنتن زنده چنین توضیح داده شده است: «متاسفانه براساس تشخیص اشتباه صدابردار برج میلاد در شناخت منبع اختلال صدا، خروجی ارسالی به واحد سیار تلویزیونی صدا و سیما قطع شد و موجب قطع صدا در پخش تلویزیونی صدا و سیما شد. این در حالی بود که خروجی صدای ارسالی به واحد سیار رادیویی و سایر رسانه ها برقرار بوده است. همچنین پس از این اتفاق قطع برق رخ داده در بخشی از برج میلاد نیز موجب قطع پخش زنده شبکه های رادیویی به مدت پنج دقیقه شد.

شبکه نمایش همچنین در توضیحاتی آورده است: وجود گروه های مختلف تولید برنامه خارج از صداوسیما برخلاف قوانین پخش برنامه های ملی تحت عناوین حامی مالی و … و ضعف تیم صدابرداری محل برگزاری اختتامیه علاوه بر بی نظمی معمول در برنامه هایی از این دست زمینه ساز این اتفاق بوده که امید است با هماهنگی های بین دستگاه‌های متولی شاهد تکرار آن در مراسم های مشابه نباشیم.