ترامپ: برنده انتخابات بودم/ به سرعت انتخابات جدید برگزار شود

با افشای پنهان کاری پلیس فدرال آمریکا در ارتباط با اطلاعات موجود در لب تاپ هانتر بایدن که اطلاعات آن می توانست بر کاهش آرای جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ تاثیر گذارد، دونالد ترامپ خواهان برنده اعلام شدن خود در این انتخابات و یا برگزاری فوری انتخاباتی دیگر در آمریکا شد.

ایرنا نوشت: با افشای پنهان کاری پلیس فدرال آمریکا در ارتباط با اطلاعات موجود در لب تاپ هانتر بایدن که اطلاعات آن می توانست بر کاهش آرای جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ تاثیر گذارد، دونالد ترامپ خواهان برنده اعلام شدن خود در این انتخابات و یا برگزاری فوری انتخاباتی دیگر در آمریکا شد.

تارنمای نشریه انگلیسی «ایندیپندنت» (independent) با انتشار این خبر نوشت: دونالد ترامپ بدنبال افشای برخی اخبار دراین باره که اف.‌بی.‌آی تلاش کرده است تا اطلاعات بسیاری درباره محتویات یک لپ‌تاپ که متعلق به هانتر بایدن، پسر جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا بوده است را مخفی سازد و به گمان وی این اطلاعت می توانست بر کارزار انتخاباتی جو بایدن تاثیر منفی بگذارد، خواستار برنده اعلام شدن خود در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شد.

بنابراین گزارش ترامپ در شبکه اجتماعی مخصوص خود به نام « تروث» (Truth Social) نوشت: حالا بطور قطع معلوم شده است که اف.بی.آی ماجرای لب تاپ هانتر بایدن را پیش از (برگزاری) انتخابات پنهان ساخته بود، بنابراین آنها با این آگاهی که ترامپ به راحتی درانتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا پیروز خواهد شد، مرتکب این عمل شدند.

 

تقلب بزرگ

ترامپ در بخش دیگری از ادعای خود نوشت: این سطحی از تقلب بزرگ و مداخله در انتخابات بوده که تاکنون در آمریکا دیده نشده است، و برای التیام این موضوع، باید برنده واقعی اعلام شود و با توجه به اینکه دولت (آمریکا) بطور جبران ناپذیری انتخابات را به مخاطره افکنده، به سرعت انتخابات جدیدی برگزار کند.

«ایندیپندنت» در ادامه این خبر نوشت: هانتر بایدن در دسامبر سال ۲۰۲۰ اعتراف کرد که اف.بی.آی در این باره که آیا وی مالیات حاصل از درآمد چندین معامله خارجی خود را پرداخت کرده یا نه ، تحقیقاتی به عمل آورده بود.

در همین حال شبکه خبری راشاتودی نیز با انتشار گزارشی در این زمینه، نوشت: اظهارات ترامپ بدنبال اعتراف مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک روی داد که مدعی شده بود به توصیه اف.بی.آی از انتشار اطلاعاتی در ارتباط با پسر جوبایدن که ممکن بود به کارزار انتخاباتی جو بایدن لطمه وارد کند، اجتناب ورزیده؛ زاکربرگ هفته گذشته گفته بود فیس بوک در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ برای محدود کردن دسترسی به خبری که نیویورک پست بدان پرداخته و درمورد لپ تاپ هانتر بایدن بوده، اقدام کرده است؛ لپ‌تاپ هانتر بایدن، حاوی جزئیاتی از اطلاعات مصرف مواد مخدر، فعالیت‌های غیر اخلاقی پسر جو بایدن و معاملات تجاری خارجی بود که این اطلاعات به ضرر جو بایدن تمام می شد.

 

به گزارش این رسانه، زاکر برگ در این برنامه خبری گفت که اف.بی.آی به فیس بوک مراجعه کرده و به آنها هشدار داده که این موضوع می تواند نوعی از اقدامات روسیه باشد و از سویی دیگر ستاد انتخاباتی جو بایدن نیز اطلاعات موجود دراین لب تاپ را در آنزمان تبلیغات دروغین روس ها خوانده بود.