تذکر یک نماینده به ۴ وزیر: حقوق‌های نجومی منتشره را یا تکذیب یا با دریافت کنندگان این حقوق ها برخورد کنید

حاجی دلیگانی در تذکری به وزای بهداشت، نفت ، اقتصاد و صمت ؛ خواستار پاسخگویی آنان به افکار عمومی درباره پرداخت حقوق نجومی در زیر مجموعه وزارتخانه‌های این وزراء شد.

انتخاب نوشت: حاجی دلیگانی در تذکری به وزای بهداشت، نفت ، اقتصاد و صمت ؛ خواستار پاسخگویی آنان به افکار عمومی درباره پرداخت حقوق نجومی در زیر مجموعه وزارتخانه‌های این وزراء شد.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در تذکری به بهرام عین‌الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جواد اوجی وزیر نفت ، سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی و سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار پاسخگویی به افکار عمومی درباره برخورد و یا تکذیب اخبار منتشر شده در مورد پرداخت حقوق نجومی در زیر مجموعه وزارتخانه‌های این وزراء شد.

 

متن کامل تذکر نماینده مردم شاهین شهر به وزرای اقتصاد، بهداشت ، نفت و «صمت» به این شرح است:

خلاصه تذکر: لزوم اطلاع رسانی به افکار عمومی در راستای برخورد و یا تکذیب اخبار منتشره در سایت‌های خبری و فضای مجازی در خصوص پرداختی‌های خارج از ضوابط اداری و غیر متعارف (نجومی)

متن تذکر: جناب آقای وزیر! بر اساس گزارشات رسیده مردمی و همچنین اخبار سایت‌های خبری و فضای مجازی در خصوص پرداختی‌های خارج از ضوابط اداری، حقوق‌های غیرمتعارف (نجومی) و ارقام سرسام آور مبالغ پرداختی به برخی از افرادی خاص در زیر مجموعه‌های آن وزارتخانه، ضمن اینکه موجب شده افکار عمومی نسبت به این موضوع حساس و رنجیده خاطر شود، باعث نوعی یاس و دلسردی در بین کارکنان زحمتکش آن مجموعه نیز گردد. حال این سوال برای افکار عمومی ایجاد شده که اگر این پرداختی‌ها واقعی است چرا با عوامل آن برخورد قاطعی صورت نمی‌گیرد و اگر غیر واقعی است چرا متولیان امر در مقام پاسخگویی و تکذیب آن بر نمی آیند.

لذا ضروریست این موضوع به صورت جدی پیگیری و نتیجه آن سریعا به اطلاع مردم رسانده شود.

وی همچنین در تذکر دیگری خواهان پاسخ‌گویی در مورد اخبار منتشر شده راجع به پرداخت حقوق‌های نجومی شد.

متن کامل تذکر نماینده مردم شاهین شهر به رئیس جمهور به شرح زیر است:

خلاصه تذکر: لزوم اجرای دقیق و فوری ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه و لزوم پاسخگویی مسئولان به اخبار منتشره در سایت‌های خبری و فضای مجازی و گزارشات مردمی در خصوص پرداختی‌های خارج از ضوابط و حقوق‌های غیر متعارف (نجومی)

متن تذکر: جناب آقای رئیس جمهور!

طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) که فرمودند موضوع حقوق‌های نجومی ، در واقع هجوم به ارزش‌هاست و خواستار پیگیری جدی در خصوص این مسئله شدند ولی متاسفانه روزانه شاهد گزارشات مردمی و اخبار منتشره در سایت‌های خبری و فضای مجازی مبنی بر پرداختی‌های خارج از ضوابط اداری و حقوق‌های غیر متعارف (نجومی) برخی از دستگاه‌های دولتی و خصولتی هستیم که این موضوع موجب شده افکار عمومی حساس و رنجیده خاطر شود و باعث نوعی یاس و دلسردی در بین اقشار زحمتکش و کم درآمد جامعه گردد.

حال سوال اینجاست اگر این پرداختی‌ها واقعی هستند چرا با عوامل آن برخورد قاطع صورت نمی گیرد و اگر غیر واقعی هستند چرا مسئولان امر در جهت مقام پاسخگویی و تکذیب آن در رسانه‌های عمومی بر نمی‌آیند بنابراین با توجه به مطالبه رهبر معظم انقلاب و درخواست‌های مردمی در جهت رسیدگی فوری و همچنین روحیه ای که در جنابعالی سراغ داریم که نه تنها با پرداخت این حقوق‌ها موافق نیستید بلکه با شعار عدالت و شفافیت عزم جدی در برخورد با هرگونه پرداخت حقوق‌های غیر متعارف و خارج از ضوابط دارید.

لذا ضروریست ضمن اجرای دقیق و فوری ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه برای شفاف سازی و علنی کردن حقوق‌های پرداختی و سیروسامان دادن به حیاط خلوت شرکت‌های دولتی و ریخت و پاش‌های آنان دستور لازم جهت لزوم پاسخگویی مسئولان امر به افکار عمومی در جهت نحوه برخورد با متخلفین و یا تکذیب اخبار منتشره صادر فرمایید.