بارش برف و باران از فردا در این استان‌ها شروع می‌شود

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان پایداری جو در اغلب استان‌ها از افزایش آلایندگی و آلودگی هوا در روزهای آتی خبر داد.

ایسنا نوشت: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن بیان پایداری جو در اغلب استان‌ها از افزایش آلایندگی و آلودگی هوا در روزهای آتی خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی هفته‌ جاری اظهارکرد: امروز(۴دی‌ماه) در بخش‌هایی از استان‌های مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش برف و باران همراه با وزش باد و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود. در نواحی جنوبی ارتفاعات کرمان و هرمزگان همچنین جنوب بوشهر و فارس هم بارش باران را خواهیم داشت.
وی افزود: طی روزهای یکشنبه (۵دی‌ماه) تا سه‌شنبه (۷دی‌ماه) در اغلب نواحی کشور جو پایدار حاکم است و انتظار می‌رود که در شهرهای صنعتی افزایش آلایندگی‌های جوی را داشته باشیم.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با تاکید بر پایداری جو در اغلب استان‌ها گفت: برای روزهای یکشنبه و دوشنبه (۵ و۶دی‌ماه) و دوشنبه(۶دی‌ماه) در استان‌های هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود و طی این هفته خلیج فارس مواج خواهد بود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: در ۲۴ ساعت گذشته از بین مراکز استان‌ها اردبیل با دمای ۱۵- درجه سانتیگراد و از بین شهرها ورزقان با دمای ۲۳- درجه سانتیگراد سردترین نقاط بوده‌اند.