باران، مترو تهران را مختل کرد

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران، همزمانی بارش صبحگاهی و بازگشایی مدارس را باعث ازدحام مسافر و دلیل اختلال در سرویس دهی خط یک مترو عنوان کرد.

مهر نوشت: مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران، همزمانی بارش صبحگاهی و بازگشایی مدارس را باعث ازدحام مسافر و دلیل اختلال در سرویس دهی خط یک مترو عنوان کرد.

علی عبدالله پور در تشریح چرایی اختلال ایجاد شده در برخی از ایستگاه‌های خط ۱ مترو که از صبح شنبه برای دقایقی سرویس دهی حمل و نقل ریلی را به شهروندان دچار مشکل کرده بود، گفت: امروز به دلیل بارندگی و همزمانی بارش صبحگاهی با بازگشایی مدارس خط ۱ مترو با ازدحام مسافر مواجه شد.

وی افزود: از بین ایستگاه‌های خط ۱ مترو، خطوط تقاطعی حجم بیشتری از مسافر را داشت و مسافران با تأخیر وارد قطار شدن و به دلیل اختلال در برخی از ایستگاه‌های این خط سرعت حرکت قطارها برای افزایش ایمنی سفر مسافران کاهش پیدا کرد.

عبدالله پور در پاسخ به این سوال که مشکل ایجاد شده در کدام بخش از سرویس دهی مترو بود، گفت: مشکل ایجاد شده بر روی مدارهای راه کامپیوتری مترو بود که برای حل این مشکل و جلوگیری از بروز حادثه احتمالی برای مسافران، سرعت حرکت قطارها کم شد و در نتیجه ازدحام مسافران در برخی از ایستگاه‌های مترو بیشتر به چشم آمد.

وی بیان کرد: نزدیک به ۴۵ دقیقه خط گرم نگه داشته شد و خوشبختانه حفظ ایمنی مسافران در این شرایط به خوبی انجام شد و در حال حاضر سرویس دهی خط به شکل عادی برگشته اما کماکان ازدحام جمعیت مشاهده می‌شود.

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران افزود: خوشحالیم که مردم از سرویس حمل و نقل عمومی بیش از وسیله شخصی استفاده می‌کنند و وظیفه ما نیز سرویس دهی هرچه بهتر و بدون مشکل به شهروندان است.