استانداری صعود به کوهستان‌های تهران را محدود کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به بارش برف و باران در ارتفاعات این استان اعلام کرد: صعود به ارتفاعات این منطقه با توجه به شرایط جوی محدود و با همکاری پلیس کوهستان و مدیریت بحران فرمانداری‌ها انجام می‌شود.

ایرنا نوشت: مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به بارش برف و باران در ارتفاعات این استان اعلام کرد: صعود به ارتفاعات این منطقه با توجه به شرایط جوی محدود و با همکاری پلیس کوهستان و مدیریت بحران فرمانداری‌ها انجام می‌شود.

منصور درجاتی روز شنبه در این باره گفت: از کوهنوردان می خواهم جهت حفظ سلامت خود و دیگران از صعود به ارتفاعات بدون هماهنگی خودداری کنند.

وی با بیان اینکه صعود کوهنوردان ممنوع نیست و تنها با هماهنگی صورت می گیرد افزود: از شب گذشته در بیشتر نقاط استان بارش باران و در ارتفاعات شهرستان های شمیرانات و فیروزکوه شاهد بارش برف بودیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران ادامه داد: در حال حاضر نیز در بخش از مناطق استان شاهد بارش باران هستیم و تا این لحظه هیچ گونه آبگرفتگی در پایتخت و شهرستان ها اعلام نشده است.

وی خاطرنشان کرد: بدلیل این بارش ها شاهد تصادفات در مسیرها بودیم اما این بارش ها تلفات جانی نداشته و طبق گزارشات انجام شده در ارتقاعات برف گیر استان نیز فردی بدلیل این بارندگی ها گرفتار نشده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران تاکید کرد: صعود به ارتفاعات استان تنها از مبادی ورودی و اصلی و با هماهنگی صورت می گیرد و به شهروندان توصیه می کنیم در این شرایط از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

از ساعات بامدادی شنبه با ورود سامانه بارشی شاهد بارش باران و برف در استان تهران هستیم که این شرایط در برخی نقاط همچنان ادامه دارد.