هشدار روسیه به اردوغان درباره عملیات ترکیه در شمال سوریه

نماینده روسیه در امور سوریه گفت که عملیات نظامی احتمالی ترکیه در شمال سوریه تهدیدات امنیتی جدید برای ترکیه ایجاد خواهد کرد.

ایرنا نوشت: نماینده روسیه در امور سوریه گفت که عملیات نظامی احتمالی ترکیه در شمال سوریه تهدیدات امنیتی جدید برای ترکیه ایجاد خواهد کرد.

«الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه ریاست جمهوری روسیه در امور سوریه اعلام کرد که روسیه نیروهای خود را در سوریه در مقابل برنامه ریزی ترکیه برای انجام عملیات نظامی در شمال این کشور تقویت نخواهد کرد.

وی که با خبرگزاری «اسپوتنیک» گفت‌وگو می‌کرد، تأکید کرد که عملیات نظامی احتمالی ترکیه در شمال سوریه ممکن است کُردها را به ایجاد یک کشور مستقل وادار کند.

نماینده روسیه در امور سوریه گفت که عملیات نظامی احتمالی ترکیه در شمال سوریه تهدیدات امنیتی جدید برای ترکیه ایجاد خواهد کرد.

نماینده پوتین در سوریه پیشتر هم بر مخالفت مسکو با تهدیدهای ترکیه برای انجام عملیات نظامی جدید در سوریه، تأکید کرد و از ترکیه خواست از راه های مسالمت آمیز موضوع را حل کند.

لاورنتیف در نشست آستانه هم درباره تجاوزهای مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه هشدار داد و گفت: حملات اسراییل به خاک سوریه غیرقابل قبول است که این موضوع در مذاکرات نورسلطان بررسی خواهد شد.

لاورنتیف در این نشست اقدام‌های ترکیه در شمال سوریه را نیز غیرمنطقی خواند و گفت که این اقدام‌ها شرایط را بی‌ثبات و تنش‌ها را در منطقه تشدید می‌کند.

هجدهمین دور مذاکرات آستانه درباره سوریه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه – به مدت دو روز – در شهر نورسلطان پایتخت قزاقستان آغاز شده و شرایط بازگشت آوارگان سوری مهمترین دستور کار این دور از مذاکرات است.