یک فعال سیاسی:مشکل مخالفان مذاکره، آمریکا نبود، دولت روحانی بود

جلال جلالی‌زاده گفت: اصولگرایان می‌خواهند همه چیز به نام خودشان تمام شود و حالا که پشتشان هم گرم است می‌خواهند با مذاکراه مستقیم با آمریکا حل و فصل موضوع هسته‌ای را به نام خود سند بزنند.

نامه نیوز نوشت:جلال جلالی‌زاده گفت: اصولگرایان می‌خواهند همه چیز به نام خودشان تمام شود و حالا که پشتشان هم گرم است می‌خواهند با مذاکراه مستقیم با آمریکا حل و فصل موضوع هسته‌ای را به نام خود سند بزنند.

 سخنان اخیر حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان، باعث شد تا احتمال مذاکره مستقیم با آمریکا افزایش یابد. از آن‌سو سخنگوی کاخ سفید هم گفته است که باید با ایران وارد مذاکره مستقیم شویم.

جلال جلالی‌زاده درباره این موضوع  گفت: «ایران و آمریکا باید پیش از اینها وارد مذاکره مستقیم می‌شدند زیرا وقتی دو کشور با هم مشکل دارند باید بنشینند و مشکلاتشان را بیان کنند و اگر چنین نشود کشورهای دیگر به واسطه مذاکرات غیرمستقیم نفع خود را می‌برند».

او ادامه داد: «ادامه مذاکرات غیرمستقیم ایران و آمریکا خواه به وسیله روس‌ها باشد یا هر کشور دیگری به ضرر ایران است و ایران هم امروز می‌داند که نمی‌تواند در ارتباط با کشورهایی مانند کوبا، کره شمالی یا ونزوئلا مشکلات اقتصادی‌اش را حل کند. یک زمانی اصولگرایان از مذاکره با آمریکا تابویی ساخته بودند و لجاجت می‌کردند و حتی دست‌وپای دولت روحانی را بسته بودند. آنها امروز جواب دهند که از این لجاجت‌ها چه چیزی نصیب ملت ایران شد؟»

این فعال سیاسی درباره احتمال مذاکره مستقیم ایران و آمریکا در شرایط کنونی اظهار کرد: «اصولگرایان می‌خواهند همه چیز به نام خودشان تمام شود و حالا که پشتشان هم گرم است می‌خواهند با مذاکراه مستقیم با آمریکا حل و فصل موضوع هسته‌ای را به نام خود سند بزنند. مشکل آنها بیش از آنکه با مذاکره با آمریکا باشد با دولت روحانی بود».

جلالی‌زاده در پایان گفت: «من بین مذاکرات اصولگرایان با غربی‌ها و مذاکرات دولت روحانی با آنها فرقی نمی‌بینم. اینها هم همان مسیر را می‌روند. مشکل آنها این بود که سهمی از پیروزی مذاکرات نداشتند اما حالا شرایط برایشان فرق کرده و می‌خواهند فاتح این ماجرا باشند. البته بد هم نیست زیرا برای همه مردم حل مناقشات ایران با جامعه بین‌المللی مهم است و اگر اصولگرایان می‌توانند این کار را انجام دهند، بسم‌الله؛ به همین دلیل من شرایط را مثبت می‌دانم و تصور می‌کنم بالاخره حصار تحریم‌ها می‌شکند».