گزارش کارشناسی طرح صیانت دردسرساز شد / مرکز پژوهش‌ ها زیر ضرب تندروها

ارسال گزارش کارشناسی مرکز پژوهش ها به رئیس کمیسیون مشترک طرح صیانت که حاوی اعلام ایرادهای متعد طرح از نقض قانون اساسی تا دخالت در حریم شخصی افراد و تعطیلی کسب و کارهای مجازی بود، این مرکز را زیرضرب تندروهای عضو کمیسیون قرار داده است.

ارسال گزارش کارشناسی مرکز پژوهش ها به رئیس کمیسیون مشترک طرح صیانت که حاوی اعلام ایرادهای متعد طرح از نقض قانون اساسی تا دخالت در حریم شخصی افراد و تعطیلی کسب و کارهای مجازی بود، این مرکز را زیرضرب تندروهای عضو کمیسیون قرار داده است.

به گزارش خبرآنلاین، تندروهای عضو کمیسیون ، نه فقط به نظر مردم و کارشناسان ، بلکه حتی به گزارش های کارشناسی بازوی پژوهشی مجلس نیز بها نمی دهند و می کوشند، هر صدایی در نقد این طرح را خاموش کنند یا بی اعتنا از کنار آن عبور کنند. جدای از فشارهای پنهان و غیررسمی روزهای اخیر به مرکز پژوهش ها و در حالی که اغلب اعضا، با محتوای غیرکارشناسی طرح ،مخالف و همسو با گزارش کارشناسی این مرکز هستند. تندروهای عضو کمیسیون اخیرا با فضاسازی رسانه ای کوشیده اند ، همه اعضای کمیسیون را معترض عملکرد مرکز پژوهش ها جلوه دهند .

در همین چارچوب، فارس گزارش داد در جلسه امروز فراکسیون مشترک رسیدگی به طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی که با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با فضای مجازی برگزار شد، اقدام اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس مورد اعتراض اعضای کمیسیون قرار گرفت.

بیژن نوباوه‌وطن نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با فارس بیان این خبر گفت: در جلسه امروز که با حضور کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با فضای مجازی برگزار شد، اقدام اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس مورد اعتراض اعضای کمیسیون قرار گرفت.

وی افزود: در این جلسه اعضای کمیسیون اعلام کردند که مرکز پژوهش‌های مجلس فقط می‌تواند نظر مشورتی بدهد نه اینکه به اعلام موضع درباره طرح‌ها در فضای مجازی بپردازد. وی اظهار داشت: کارشناسان مرکز پژوهش‌های مرکز در این جلسه عنوان کردند که اقدام اخیر این مرکز در اعلام موضع در فضای مجازی در فضای مجازی و اطلاعیه دادن و مخالفت با طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی عامدانه نبوده و این مرکز چنین نظری و نیتی نداشته است.

نوباوه خاطرنشان کرد: اعضای کمیسیون در ادامه عنوان کردند که کمیسیون در مورد پیشنهاد وزارت ارتباطات در مورد طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی از مرکز پژوهش‌های مجلس نظر مشورتی خواسته نه کل طرح که مرکز پژوهش‌های مجلس به موضع‌گیری علیه طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی پرداخته است.وی افزود: درنهایت مقرر شد تا مرکز پژوهش‌های مجلس هر چه سریع‌تر نظر مشورتی خود را در رابطه با تمام طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به کمیسیون مشترک ارائه کند که مرکز پژوهش‌های مجلس خواهان فرصت یک هفته‌ای در این باره شد اما درنهایت تصمیم بر این شد تا در جلسه فردای کمیسیون درباره اینکه به مرکز پژوهش‌های مجلس برای این منظور چه مقدار فرصت داده شود تصمیم‌گیری شود.