وعده وزرات دفاع به خودروسازان

افشین نادری شریف با بیان این‌که فناوری دفاعی توسعه یافته و سرریز آن به دیگر صنایع منتقل شده ، گفت: آماده همکاری و ارائه فناوری های مورد نیاز شرکت های خودروساز در زمینه های مختلف هستیم.

ایلنا نوشت:افشین نادری شریف با بیان این‌که فناوری دفاعی توسعه یافته و سرریز آن به دیگر صنایع منتقل شده ، گفت: آماده همکاری و ارائه فناوری های مورد نیاز شرکت های خودروساز در زمینه های مختلف هستیم.

افشین نادری شریف معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع و نیروهای مسلح در بازدید از شرکت تحقیقات موتور ایران خودرو و شرکت دانش‌بنیان جتکو و همچنین خطوط تولید ایران خودرو، افزود: فعالیت های صورت گرفته در ایران خودرو در حوزه طراحی و تولید موتور و همچنین تولید خودروهای  الکترونیکی نشان از توان و عزم این شرکت برای پیشرفت و رسیدن به افق های بالاتر است.

وی ادامه داد: با تلاش کارکنان ایران خودرو در حوزه تحقیقات و ارایه پلتفرم های جدید در کنار بهره‌گیری از دانش روز و استفاده از توان داخلی، انشالله روز به‌روز شاهد افزایش کیفیت محصولات خواهیم بود.

افشین نادری شریف با بیان این‌که فناوری دفاعی توسعه یافته و سرریز آن به دیگر صنایع منتقل شده است، گفت: آماده همکاری و ارائه فناوری های مورد نیاز شرکت های خودروساز در زمینه های مختلف هستیم.

وی با بیان اینکه خودکفایی در تولید قطعات خودرو بسیار مهم است افزود: در این زمینه مسئولیت خودروسازان نیز بسیار اهمیت دارد و ما به اجرای این مسئولیت کمک خواهیم کرد.

معاون وزیر دفاع با اشاره به توانمندی‌های صنایع دفاعی کشور گفت: انباشت دانش و زیرساخت‌های صنعتی که در صنایع دفاعی کشور وجود دارد با یک تغییرات کوچک می‌تواند به کمک خودروسازان و همه بخش‌های صنعتی کشور بیاید.

وی با بیان اینکه نوآوری در صنعت ملی خودرو کمک شایانی به بهبود وضعیت اقتصادی کشور می کند گفت: خودروسازی دارای زیرساخت ها و توانمندی خوبی است و صنایع دفاعی و خودروسازی می توانند در قالب برنامه مشترک برای ارتقای صنعت خودرو و کاهش وابستگی در این زمینه تلاش کنند.

مقیمی: کاهش ارزبری ۳۰۴ میلیون یورویی از سال ۹۸ تاکنون

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز، با بیان این‌که همکاری مطلوبی میان ایران خودرو  وزارت دفاع شکل گرفته، گفت: تعاملات گسترده و عمیقی برای تولید قطعات با فناوری بالا وجود دارد.

فرشاد مقیمی، ادامه داد: ایران خودرو در قالب میزهای خودکفایی وزارت صمت، قراردادهای متعددی با شرکت‌های دانش بینان و قطعه ساز منعقد کرده که در این بین سهم وزارت دفاع، ۱۷ قرارداد داخلی‌سازی قطعات است که در حال اجرا و تولید است.

وی، افزود: نهضت ساخت داخل، در همکاری و تعامل مطلوب با صنایع دفاعی، شرکت‌های دانش بنیان، سازمان هوا فضا و شرکت‌های قطعه‌ساز با هدف کاهش ارزبری تولید درحال انجام است.

مقیمی به کاهش ارزبری ناشی از ساخت داخل از سال ۹۸ تاکنون اشاره کرد و گفت: با ایجاد زیر ساخت های لازم و بهره‌گیری بهتر از شرکت ها ی داخلی  موفق به کاهش ارزبری ۳۰۴ میلیون یورو از سال ۹۸ تاکنون شده‌ایم.

گفتنی است، معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و هیات همراه از شرکت تحقیقات موتور ایران خودرو، شرکت دانش بنیان جتکو و مرکز تحقیق، توسعه و تکوین محصولات ایران خودرو بازدید کردند و از نزدیک در جریان روند طراحی و تولید محصولات ایران خودرو قرار گرفتند.