واکنش استاد دانشگاه آزاد به کارزار مخالفت با امتحانات حضوری

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق با اشاره به اینکه ارزیابی صحیح دانشجویان در رشته‌های مختلف به شیوه مجازی ممکن نیست، گفت: دانشجویان نباید معترض برگزاری امتحانات به شیوه حضوری شوند.

آنا نوشت: عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق با اشاره به اینکه ارزیابی صحیح دانشجویان در رشته‌های مختلف به شیوه مجازی ممکن نیست، گفت: دانشجویان نباید معترض برگزاری امتحانات به شیوه حضوری شوند.

رضا غیاثی در واکنش به راه‌اندازی کمپین دانشجویی در سلیت کارزار با محتوای مخالفت با امتحانات حضوری دانشجویان، خاطرنشان کرد: امکان برگزاری کلاس در بعضی از رشته‌ها به شیوه غیرحضوری وجود ندارد و بستگی به ماهیت دروس آن رشته دارد اما به‌طور مشخص ارزیابی صحیح دانشجویان در رشته‌های عملی به شیوه مجازی، ممکن نیست.

وی افزود: البته آموزش ترکیبی اشکالی ندارد و تداوم تدریس بعضی از دروس با شیوه فعلی ایرادی ندارد. اگر دانشجو نیز حق انتخاب برای شیوه ارائه درس داشته باشد نیز مشکلی ندارد.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شرق بابیان اینکه در رشته شیمی درس تاریخ علم را همچنان به‌صورت مجازی در ترم‌های بعد می‌توان برگزار کرد، عنوان کرد: شاید در کیفیت ارائه آن نیز با نمایش فیلم و اسلایدها کیفیت کار بالا برود.

وی ادامه داد: توقع استادی که ۱۶ جلسه در طول‌ترم چه با پاورپوینت و به‌صورت مجازی و چه در پای تخته درس می‌دهد یادگرفتن کامل مباحث توسط دانشجو است اما پایان‌ترم و در ارزشیابی دانشجویان شاهد مسائلی هستیم که تداوم آن به کیفیت آموزش عالی ضربه وارد می‌کند. درحالی‌که در همین کلاس مجازی نباید دانشجویان معترض برگزاری امتحان به شیوه حضوری شوند.

غیاثی بابیان اینکه گسترش برنامه‌ها به شیوه مجازی شرایط و فرصت مطلوبی برای شرکت در سمینارهای متعدد با هدر رفت کم انرژی ایجاد کرد، اظهار کرد: بااین‌وجود تا پاسی از شب نیز می‌توان با استفاده از لپ‌تاپ و اتصال به لینک‌های مختلف در سمینارهای مختلف حضور پیدا کرد.