هشدار اتحادیه اروپا به روسیه درباره اعمال تحریم‌های جدید

رئیس کمیسیون اروپایی هشدار داد اگر روسیه به اوکراین حمله کند، گزینه تحریم‌ها علیه مسکو روی میز قرار دارد و خط لوله گازی نورد استریم ۲ هم متوقف خواهد شد.

ایسنا نوشت: رئیس کمیسیون اروپایی هشدار داد اگر روسیه به اوکراین حمله کند، گزینه تحریم‌ها علیه مسکو روی میز قرار دارد و خط لوله گازی نورد استریم ۲ هم متوقف خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اوزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی.ان.ان گفت: اگر بخواهم شفاف صحبت کنم باید بگویم که همه گزینه‌ها روی میز است.

خط لوله گازی نورد استریم ۲ با دور زدن اوکراین، گاز را از روسیه و از زیر دریای بالتیک به آلمان منتقل می‌کند.

فون در لاین با یادآوری اینکه کمیسیون اروپا مسئول طراحی، شکل‌دهی و توسعه تحریم‌ها در حوزه‌های فناوری، اقتصادی و مالی است، گفت: ما کاملا واضح هستیم که اگر حمله و یا تجاوز نظامی روسیه علیه اوکراین وجود داشته باشد، چنین تحریم‌هایی هم وضع می‌شود و پیامدهای بزرگ و هزینه‌های سنگینی برای روسیه در پی دارد.

وی با تاکید بر اینکه اتحادیه اروپا بزرگترین شریک تجاری و سرمایه گذاری خارجی روسیه است، ادامه داد: چنین آمار و ارقامی به شما می‌گوید که ما یک اهرم بزرگ و قوی داریم و برای روسیه دردناک است که اگر به اوکراین حمله کند، با پیامدهای جدی چنین اهرمی روبرو می‌شود.

از سال ۲۰۱۴ که روسیه، شبه جزیره کریمه اوکراین را تصرف کرد اتحادیه اروپا علیه مسکو تحریم‌هایی را وضع کرده است.