نماینده مجلس: خواستیم خروجی رتبه بندی معلمان تربیت دانش آموزان متدین باشد

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: شاید رتبه بندی معلمان نتواند صد در صد خواسته های فرهنگیان زحمت کش را برآورده کند اما با اجرای این قانون بخش عمده ای از مطالبات این قشر برآورده خواهد شد.

ایسنا نوشت:یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: شاید رتبه بندی معلمان نتواند صد در صد خواسته های فرهنگیان زحمت کش را برآورده کند اما با اجرای این قانون بخش عمده ای از مطالبات این قشر برآورده خواهد شد.

رجب رحمانی ، با اشاره به تلاش مجلس برای تصویب لایحه نظام رتبه بندی معلمان، بیان کرد: رتبه بندی معلمان از تمام جهات بررسی شده است و مجلس یازدهم نیز نظر مثبت و مساعدی نسبت به آن دارد و تلاش کردیم تا لایحه ای در این زمینه در مجلس تصویب شود که هم مشکلات مالی و معیشتی فرهنگیان را تا حدی مرتفع کند و هم از سوی دیگر منابع مالی آن پایدار باشد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ما تلاش کردیم تا این مصوبه همچون قانون بازنشستگی و قانون مدیریت خدمات کشوری مستحکم بوده و منابع مالی آن نیز پایدار باشد، اظهار کرد: آنچه که در مجلس تصویب شد یک لایحه مناسب در جهت ارتقای منزلت و معیشت معلمان بوده که ان شاءالله بعد از تایید شورای نگهبان به قانون تبدیل خواهد شد. شاید این لایحه نتواند صددرصد خواسته های فرهنگیان زحمت کش را برآورده کند اما بخش عمده ای از مطالبات این قشر برآورده خواهد شد.

رحمانی در پایان تاکید کرد: ما انتظار داریم خروجی رتبه بندی معلمان تربیت دانش آموزانی متدین، باسواد و پرتوان بوده تا بتوانند در عرصه های مختلف توسعه کشور نقش آفرین باشند. در سال جاری ۲۵ هزار میلیاردتومان برای رتبه بندی معلمان در نظر گرفته شده است و در بودجه سال ۱۴۰۱ نیز قطعا منابع لازم برای اجرای دقیق این قانون را پیش بینی خواهیم کرد. رئیس جمهور نیز در ارائه لایحه بودجه بر این موضوع تاکید کرد.