مواضع و اظهارات خاتمی،احمدی نژاد و روحانی قابل دسترسی شد

محمدمهدی رحیمی، مدیر کل روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد که تمام اخبار رؤسای جمهور هفتم تا دهم در سایت ریاست جمهوری احیا شده و در دسترس است.

روزنامه جوان نوشت:محمدمهدی رحیمی، مدیر کل روابط عمومی دفتر ریاست جمهوری در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرد که تمام اخبار رؤسای جمهور هفتم تا دهم در سایت ریاست جمهوری احیا شده و در دسترس است.

وی با بیان اینکه در روز تنفیذ «سیدابراهیم رئیسی» هم تأکید شد آرشیو رئیس‌جمهور سابق به طور کامل حفظ شود، نوشت: امیدوارم مورد استفاده مناسب اهالی رسانه و پژوهشگران قرار بگیرد.

این برای اولین بار است که دولت جدید آرشیو اخبار مربوط به دولت‌های پیش از خود را حفظ یا احیا می‌کند. پیش از این، وقتی محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور شد، اطلاعات مربوط به دولت محمد خاتمی از سایت پرزیدنت دات‌آی‌آر حذف شد. وقتی در سال ۹۲ حسن روحانی بر مسند ریاست جمهوری نشست هم تمام آرشیو اخبار مربوط به احمدی‌نژاد از روی سایت حذف شد. این روال نادرست باعث شد دسترسی به منبع معتبر برای خواندن و بررسی اخبار و تصاویر و مواضع رؤسای جمهور قبلی به سختی مقدور باشد، اما تیم رسانه‌ای دولت سیدابراهیم رئیسی قول داده بودند چنین اتفاقی نیفتد. در نتیجه آرشیو دو دولت روحانی را حفظ کردند و اکنون نیز آرشیو دولت‌های قبل از ۹۲ را احیا کرده‌اند.