مدارس که باز شوند ترافیک تهران ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند

 رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تعداد واگن‌های مترو از هزار دستگاه در دوره چهارم شورا به ۴۰۰ دستگاه رسیده است، گفت: مدیریت شهری سابق با نخریدن واگن مترو باعث بدتر شدن اوضاع حمل و نقل عمومی شده است.

فارس نوشت: رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تعداد واگن‌های مترو از هزار دستگاه در دوره چهارم شورا به ۴۰۰ دستگاه رسیده است، گفت: مدیریت شهری سابق با نخریدن واگن مترو باعث بدتر شدن اوضاع حمل و نقل عمومی شده است.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در حاشیه صحن امروز شورای شهر درباره وضعیت ترافیک و شلوغی حمل و نقل عمومی اظهار داشت: نخریدن واگن در مدیریت شهری گذشته سبب شده که وضعیت حمل و نقل عمومی نه تنها بهبود نیابد، بلکه بدتر هم بشود.

وی افزود: از ۶ هزار اتوبوس فعال تهران در دوره چهارم شورا اکنون فقط ۲۲۰۰ اتوبوس فعال است، همچنین تعداد هزار واگن به ۴۰۰ مورد رسیده و مسلما این موضوعات سبب می‌شود که مردم سراغ استفاده از خودروهای شخصی روند.

رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: نتیجه این موضوع افزایش ترافیک در پایتخت است، البته هنوز مدارس و دانشگاه‌ها باز نشده و اگر این موضوع محقق شود، حداقل ۲۰ درصد دیگر هم به ترافیک تهران افزوده خواهد شد.

چمران درباره سیاست بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری گفت: من موضوع خاصی که گره‌گشا در زمینه مشکلات باشد، ندیدم. یک بودجه معمولی بوده و به صورتی آن را تنظیم کرده که دستشان باز باشد و به نوعی ممکن است اصلا محقق نشود؛ چراکه آن را دست بالا گرفته‌اند.

وی در مورد اینکه آیا این موضوع عمدی بوده است یا خیر، گفت:‌ ان‌شاءالله این چنین نیست. گفته‌اند از آنجایی که امسال تورم بیشتر است پس بر همین اساس بودجه را بیشتر ببندیم.