مجیدی به دنبال شکستن طلسم فولادشهر

استقلال در حالی باید روز دوشنبه در فولادشهر به مصاف ذوب آهن برود که آبی پوشان در ۵ سفر قبلی خود به اصفهان، طعم پیروزی را نچشیده‌اند.

استقلال در حالی باید روز دوشنبه در فولادشهر به مصاف ذوب آهن برود که آبی پوشان در ۵ سفر قبلی خود به اصفهان، طعم پیروزی را نچشیده‌اند.

شاگردان فرهاد مجیدی پس از کسب پیروزی روحیه بخش برابر هوادار در هفته نخست رقابت‌های لیگ برتر، روز دوشنبه در دیداری سخت و دشوار می بایست در استادیوم فولادشهر به مصاف ذوب آهنی بروند که در هفته نخست با یک گل صنعت نفت را در آبادان شکست داد.

مهدی تارتار سرمربی جدید ذوب آهن که فصل گذشته نتایج قابل قبولی را با پیکان کسب کرد، در تجربه جدید خود راهی اصفهان شده تا هدایت ذوبی‌ها را برعهده بگیرد. او با جذب بازیکنان جدید پرتعداد در نقل و انتقالات تابستانی، تیم خوب و قدرتمندی ساخته که به آسانی در بازی‌های خانگی به رقبایش امتیاز نمی دهد.

از سوی دیگر، ذوب آهن طی سالهای اخیر در اصفهان نتایج خوبی را برابر استقلال کسب کرده و آخرین پیروزی آبی پوشان در دیار زاینده رود، به حدود ۵ سال پیش بازمیگردد. آبی‌های در ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ با هدایت علیرضا منصوریان و پس از پیروزی بزرگ در دربی معروف ۸۵ با نتیجه ۳ بر ۲، موفق شدند در اصفهان با گل‌های فرشید اسماعیلی و بهنام برزای ذوب آهن را از پیش روی بردارند.

از آن تاریخ تاکنون ۴ سال و ۹ ماه می گذرد و استقلال در این فاصله ۵ بار دیگر در اصفهان به مصاف ذوب آهن رفته که سهم آبی‌ها ۲ شکست و ۵ تساوی بوده است. در دیدار برگشت لیگ شانزدهم و با هدایت وینفرد شفر، استقلال با گل وریا غفوری از حریف خود پیش افتاد اما کیروش استنلی و محمدرضا حسینی ستارگان آن زمان ذوب آهن ۲ بار دروازه سیدحسین حسینی را باز کردند و تیم امیر قلعه نویی ۲ بر یک برنده از زمین خارج شد.

دیدار دیگر نیز به بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برمیگردد که ذوب آهن با تک گل جورجی گولیسانی به پیروزی رسید. در سه مصاف دیگر دو تیم در اصفهان کار به تساوی کشیده شده است. در دیدارهای رفت لیگ‌های هجدهم و نوزدهم، دو تیم به تساوی ۲ – ۲ رسیدند.

در این دو مصاف، ابتدا وینفرد شفر با تیم امید نمازی به تساوی رسید که وریا غفوری هر ۲ گل آبی‌ها را به ثمر رساند و در دیدار دوم نیز استراماچونی مقابل منصوریان قرار گرفت که اصفهانی‌ها با گل دقیقه ۹۲ ارسلان مطهری از شکست گریختند. آخرین تقابل دو تیم نیز بین تیم رحمان رضایی و تیم محمود فکری صورت گرفت که با تساوی بدون گل به پایان رسید.

حالا فرهاد مجیدی امیدوار است به طلسم ناکامی مربیان قبلی استقلال در استادیوم فولادشهر پایان داده و با دست پر از اصفهان برگردد. آبی‌های پایتخت برای رسیدن به این هدف کار سختی دارند و باید دید تا چه اندازه موفق خواهند بود.