قیمت طلا ریخت

قیمت هر اونس طلا که اوایل امروز تا رقم ۱۷۶۵ دلار و ۵۴ سنت بالا رفته بود، بعدا تعدیل شد و با تغییر جزئی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۱۷۶۱ دلار و یک سنت رسید.

تسنیم نوشت: قیمت هر اونس طلا که اوایل امروز تا رقم ۱۷۶۵ دلار و ۵۴ سنت بالا رفته بود، بعدا تعدیل شد و با تغییر جزئی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۱۷۶۱ دلار و یک سنت رسید.

به گزارش رویترز، در حالی که ارزش دلار تضعیف شده است قیمت طلا اوایل امروز به بالاترین رقم حدود ۲ هفته گذشته رسید، اما احتمال انقباضی شدن سیاست پولی فدرال رزرو در آینده نزدیک سبب شد تا رشد قیمت فلز زرد فروکش کند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا که اوایل امروز تا رقم ۱۷۶۵ دلار و ۵۴ سنت بالا رفته بود، بعدا تعدیل شد و با تغییر جزئی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۱۷۶۱ دلار و یک سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز هم برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۱۳ درصد رشد به ۱۷۶۰ دلار و ۷۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار امروز به پایین ترین رقم از ۲۹ سپتامبر رسید و سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای دیگر استفاده می کنند.

پارتریک هارکر رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا گفت، فدرال رزرو ممکن است به رقم تورم هدف گذاری شده جهت افزایش نرخ بهره نزدیک شده باشد، اما دستیابی به هدف گذاری اشتغال یک سال یا بیشتر زمان خواهد برد.

لورتا مستر رئیس فدرال رزرو کلیولند هم گفت، شروط فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۲ محقق شود. وی افزود، انتظار می رود نرخ بهره سال آینده کاهش یابد و به رقم مورد نظر بانک مرکزی آمریکا برسد.

در وضعیت تورمی طلا همواره محل امن برای سرمایه گذاری به شمار می رود، اما کاهش اقدامات محرک اقتصادی بانک مرکزی با بالا برده نرخ بهره سبب افزایش سوددهی اوراق قرضه دولتی می شود و این اقدامات به جذابیت بازار طلا نزد سرمایه گذاران لطمه می زند.

حجم دارایی های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه با ۰.۴ درصد کاهش به ۹۸۶.۵۴ تن رسید.