فغانی جواب مجیدی را داد: اصلا مهم نیست چه گفته!/فرار رو به جلو نکند

فغانی می‌گوید سرمربی استقلال از قوانین داوری مطلع نیست.

 فرهاد مجیدی بعد از بازی استقلال و نساجی گفت علیرضا فغانی شهامت داشته باشد و به خاطر نگرفتن پنالتی استقلال عذرخواهی کند. فغانی در واکنش به حرف های مجیدی می گوید: «در مورد اعتراض سرمربی استقلال هم اگر فیلم آن صحنه و نظرات کارشناسان را دیده باشد آن صحنه هند نیست. اینکه این دوست عزیز ما (مجیدی) در کنفرانس این مدلی صحبت می‌کند، درست نیست. اگر قرار باشد هر هفته یک داور از کسی عذرخواهی کند، اصلا خوب نیست. مجیدی سرمربی تیم ملی امید بوده و سرمربی تیم معتبری مثل استقلال است. امیدوارم حداقل اطلاعات قوانین را به روز کند و اینگونه فرار رو به جلو نکند تا فشار را روی داور بیندازد. من از این مسائل زیاد دیده‌ام و برایم اصلا مهم نیست که مجیدی چه گفته  و چه فشاری می خواهد روی من بیاورد ولی آن صحنه اصلا هند نبود.»

او با دیدن تکرار صحنه مشکوک اضافه می کند: «دست بازیکن کنار بدنش است و این یعنی دست در حالت طبیعی است. همین صحنه را با دیدار ایران و سوریه قیاس کنید، در آن بازی دست بازیکن از بدن خارج و در حالت غیر طبیعی بود. صحنه بازی دیروز با بازی تیم ملی فرق داشت. حالا ایشان مصاحبه کرده که…. در آن مسابقه دست بازیکن باز بود و در نهایت VAR هم دخالت کرد و به سود تیم ملی کشورمان پنالتی اعلام شد.»

فغانی در پاسخ به این سوال که ظاهرا از قدیم با مجیدی مشکل داشته، می گوید: «من مشکلی با کسی ندارم. یک چارچوب کاری دارم و در زمین کارم را انجام می‌دهم. اگر هر کسی درون زمین تخلفی کند، جرائمی دارد که طبق قانون با آنها بخورد می شود. اگر هم کسی در کنفرانس مطبوعاتی صحبت می‌کند، مراجع دیگری در مورد آن تصمیم می گیرند که امیدوارم حرفه‌ای تر رفتار کنند.»

داور بین المللی ایران همچنین در پاسخ به این سوال که آیا می توانست دانشگر را اخراج کند می گوید: «صحنه خطا را دیدم. بله می توانستم به او کارت زرد دوم را بدهم.»