فعلا عجله ای برای اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی نداریم/ تعداد دهک‌های پایین جامعه درحال افزایش است

نماینده ارومیه در مجلس گفت که باید با تزریق یک بودجه ویژه برای واردات کالاهای اساسی، قیمت‌ها را تثبیت و سپس در یک برنامه میان‌مدت به سمت اصلاح ارز 4200 تومانی برویم.

فارس نوشت:نماینده ارومیه در مجلس گفت که باید با تزریق یک بودجه ویژه برای واردات کالاهای اساسی، قیمت‌ها را تثبیت و سپس در یک برنامه میان‌مدت به سمت اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی برویم.

حجت‌الاسلام سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه با اشاره به احتمال اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی از واردات کالاهای اساسی اظهار داشت: عدم رأی نمایندگان به دو فوریت و یک فوریت اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی به دلیل نگرانی آنها از تزریق بیشتر نقدینگی به اقتصاد بود، لذا اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی و عدم دقت و برنامه‌ریزی در این باره می‌تواند آثار و تبعات خاص خود را در پی داشته باشد.

وی افزود: باید مجلس و دولت در یک کار اورژانسی و با تزریق بودجه ویژه برای واردات کالاهای اساسی، قیمت‌ها را ثابت و ارزان کنند تا مردم بتوانند خرید خود را انجام دهند و در یک برنامه میان مدت و آهسته آهسته به سمت اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی برویم.

نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه به دلیل شرایط اقتصادی تعداد دهک‌های پایین جامعه در حال افزایش است و آنها گرفتار معیشت خود هستند.

ذاکر خاطرنشان کرد: باید دولت و مجلس با نظرات کارشناسی و تخصصی به سمت اصلاح آرام ارز ۴۲۰۰ تومانی بروند و هیچ عجله‌ای برای این کار نداشته باشند.

وی اظهار داشت: نگرانی از اصلاح ارز ۴۲۰۰ تومانی و افزایش تورم در شرایطی است که پول در دست مردم باشد نه اینکه مردم در شرایط فعلی درگیر تهیه مرغ، تخم‌مرغ، نان و برنج خود باشند و عده‌ای از خانواده‌ها امکان فرستادن فرزندان خود به دانشگاه و تهیه تلفن همراه هوشمند برای آموزش مجازی را نداشته باشند. لذا همه مسئولان باید با مسئولیت‌پذیری لازم دغدغه سفره مردم را داشته باشند.