فرانسه کشتی روسیه را توقیف کرد

یک فروند شناور نظامی فرانسه روز دوشنبه یک کشتی باری روسیه را در آبراه مانش توقیف کرد.

فارس نوشت: یک فروند شناور نظامی فرانسه روز دوشنبه یک کشتی باری روسیه را در آبراه مانش توقیف کرد.

به نوشته وبگاه «نیوی رکاگنیشن» شناور تجسسی کلاس «فلامنت» نیروی دریایی فرانسه، یک فروند کشتی باری روسیه به نام «بالتیک لیدر» روسیه را در آبراه مانش نزدیک «بولونی» توقیف کرد.

شناورهای نیروی دریایی فرانسه برای نظارت بر ماهیگیری، جستجو و نجات و گشت زنی در منطقه استفاده می‌شوند.

سخنگوی نیروی دریایی فرانسه نیز روز یکشنبه از عزیمت ناو هواپیمابر «شارل دوگل» برای کمک به ناتو و انجام گشت‌زنی برای حمایت از شرکا و متحدان در بحبوحه درگیری نظامی روسیه با اوکراین خبر داد.

سخنگوی نیروی دریایی فرانسه گفت که ناو هواپیمابر فرانسوی «شارل دوگل» و ناو گروه آن که در حال حاضر در شرق دریای مدیترانه به عنوان بخشی از یک ماموریت مستقر هستند، قرار است به ناتو کمک کنند.

نیروی دریایی فرانسه با تغییر ماموریت خود قصد دارد این ناو گروه را عازم دریای سیاه کند. سخنگوی نیروی دریای فرانسه افزود که این ناو گروه البته از دریای سیاه عبور نمی‌کند، اما جنگنده‌ها و هواپیماهای جاسوسی آن وظیفه گشتزنی در آسمان و اطراف دریای سیاه و همچنین پشتیبانی از شرکای منطقه‌ای مانند رومانی و بلغارستان را برعهده خواهند داشت.

این اقدامات پس از آن صورت گرفت که در نشست مجازی سران ناتو در روز جمعه با استقرار ۴۰۰۰۰ نفر از نیروهای ناتو به کشورهای دوست و متحد در شرق اروپا در بحبوحه بیم از اینکه آنها می‌توانند هدف بعدی روسیه پس از حمله به اوکراین باشند، موافقت کردند.