غیبت ستاره لبنان در بازی مقابل ایران

یک روزنامه لبنانی نوشت که تیم ملی فوتبال این کشور مقابل ایران مهمترین بازیکن خود را در اختیار نخواهد داشت.

تسنیم نوشت: یک روزنامه لبنانی نوشت که تیم ملی فوتبال این کشور مقابل ایران مهمترین بازیکن خود را در اختیار نخواهد داشت.

به نقل از روزنامه النهار لبنان، دقیقا ۱۰ سال قبل تیم ملی لبنان با نتایجی که گرفت جهان را شگفت زده کرد و نشان داد که یکی از تیم‌های شگفتی ساز فوتبال آسیا است. بازیکنان لبنان در سال ۲۰۱۱ به یک پیروزی تاریخی مقابل کره جنوبی دست یافتند و حریف قدرتمند خود را در ورزشگاه کمیل شمعون با نتیجه ۲ بر یک شکست دادند. گفته می‌شد تماشاگران در ورزشگاه شمعون به حریف رحم نمی‌کنند و این نشان از قدرت تاثیرگذاری آنها در جریان بازی داشت.

حالا و در آستانه مسابقات خانگی تیم ملی در مرحله مقدماتی جام جهانی و در حالی که تماشاگران لبنانی مشتاق حضور در ورزشگاه و حمایت از تیم ملی کشورشان بودند یک خبر تلخ موجب ناامیدی شهروندان لبنانی شده است. مردمی که در دو سال گذشته خبرهای بد زیادی را شنیده‌اند این بار هم با تصمیم فیفا و AFC مواجه هستند که موجب می‌شود تیم ملی لبنان مهمترین بازیکن خودش که همان تماشاگران هستند را در این دو بازی حساس مقابل ایران و امارات را نداشته باشد.

تیم ملی لبنان روزهای ۲۰ و ۲۵ آبان در ورزشگاه شهر صیدا، به‌ترتیب به مصاف ایران و امارات می‌رود و در حالی که گفته می‌شد تماشاگران میزبان حق حضور در ورزشگاه را دارند اما کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که این مسابقات بدون تماشاگر برگزار می‌شود.