غول ایرانی فتوشاپی است؟

مارتین فورد، هنرپیشه بریتانیایی، در ماه آوریل سال آینده میلادی در لندن برابر سجاد غریبی قرار خواهد گرفت.

اولین بار سال ۲۰۱۸ بود که ماجرای رقابت بین مارتین فورد، هنرپیشه بریتانیایی فیلم سریع و خشن ۹، و سجاد غریبی ملقب به هالک ایرانی بر سر زبان افتاد.

در آن زمان شایعه رقابت آنها با هم در KSW مطرح شد اما در نهایت چنین رویارویی هرگز شکل نگرفته بود. فورد که در بدنسازی هم فعالیت دارد، بارها برای سجاد غریبی، مرد ۱۶۸ کیلوگرمی ایرانی کری خوانده اما آن ها تا به حال مقابل یکدیگر قرار نگرفته اند.

این هنرپیشه بریتانیایی سابقه حضور در رینگ بوکس را ندارد و پییش از این در هنرهای رزمی نمایشی حضور داشته اما حالا برگزاری این رقابت تایید شده و سال آینده میلادی در سالن O۲ Arena برگزار خواهد شد.

فورد، معروف به ترسناکترین مرد روی زمین، نامش را از طریق زندگی حرفه‌ای موفقش در عرصه بازیگری در کنار دوران فوق العاده‌اش در بادی بیلدینگ بر سر زبان‌ها انداخت و موفق شد بیش از سه میلیون دنبال کننده در شبکه‌های اجتماعی برای خودش دست و پا کند.

فورد که دو متر و ۱۰ سانتی‌متر بلندای قامت اوست، اولین نشانه‌های استعداد ورزشی‌اش را در دوران بچگی نشان داد که در چندین رشته حضور داشت و مشغول بازیگری نیز بود. او در ابتدا به دلیل فیزیک بدنی و مهارت ورزشی که داشت به سرغ ورزش بادی بیلدینگ رفت و در آن موفق هم بود. همین موفقیت باعث شد که او وارد عرصه تمرینات شخصی شده و در آن موفق هم شود.

عملکرد فوق‌العاده او باعث شد که خیلی زود در اینترنت مورد توجه قرار بگیرد و به یکی از اینلفوئنسرهای مطرح تبدیل شود که علاوه بر پیدا کردن پایگاهی از هواداران وفادارش، شروع به ارائه برنامه آنلاین کرد.

او در کنار دوران درخشانی که در  عرصه بازیگری تجربه می‌کرد برای مسابقات MMA نام نویسی کرد که در لهستان به KSW معروف است اما پس از اعلام این خبر هنوز اولین دیدارش در این رقابت‌ها را انجام نداده است.  فورد با این که پیش از این بارها در بسیاری از فیلم‌ها در صحنه مبارزات حضور داشته اما هرگز به صورت رسمی و حرفه‌ای وارد زمین مبارزه نداشته اما تجربه بسیاری در رشته هنرهای ترکیبی رزمی دارد.

ساختار بدنی او و بلندی قامتش باعث می‌شود که برای بسیاری از بوکسورها ترسناک به نظر بیاید و این در حالی است که او می‌تواند وزنش را به بیش از ۱۶۸ کیلوگرم برساند که نشان دهنده ساختار قدرتمند بدنی او است.

او با انتشاری پستی در صفحه اینستاگرامش از اولین رقابت با هالک ایرانی خبر داد. در این پست آمده: «ورزشگاه O۲  لندن رزرو شده است. من دوست دارم رویدادی را به راه بیاندازم که شما هرگز آن را از یاد نبرید. این موضوع برای من بسیار شخصی است. حرف‌هایی توسط افراد بسیاری در این چرخه زده شده که پس گرفتن آنها ممکن نیست. من در کنفرانس خبری این مسائل را با جزییات مطرح می‌کنم و شما خواهید دید که چرا این موضوع تا این حد برای من شخصی است.»

فورد ادامه داد: «من نمی‌توانم به شما قول بدهم که شاهد فنی‌ترین مبارزه دنیا باشید اما به شما وعده می‌دهم که تمام توان و انرژی‌ام را خواهم گذاشت و این بازی را به رویدادی تبدیل خواهم کرد که هرگز آن را فراموش نکنید. من واقعا دوست دارم این ورزشگاه مملو از جمعیت باشد و ۲۰ هزار دوست و خانواده در آن فریاد بکشند تا به این مرد نشان دهند که به اندازه کافی قوی بودن برای ایستادن بر سر چیزهایی که به آن باور داری چه معنایی دارد.»

در سوی مقابل، قرار است سجاد غریبی ملقب به هالک ایرانی پنجه در پنجه این مرد ترسناک بیندازد. این بادی بیلدینگ‌کار ایرانی که از سوی بسیاری به نام هالک ایرانی شناخته می‌شود نیز اولین حضورش در رینگ بوکس را تجربه می‌کند و پیش از این هرگز سابقه حضور در رینگ را نداشته است.  او در طول دوران حضورش در عرصه ورزش حرفه‌ای در رشته‌های متفاوتی فعالیت کرده و پیش از این سابقه حضور در رشته‌هایی چون وزنه‌برداری و رشته هنرهای ترکیبی رزمی را داشته است.

فیزیک بدنی خارق العاده او که شباهت بسیاری هم به فورد دارد باعث شده که در شبکه‌های اجتماعی مورد توجه بسیاری قرار بگیرد و دنبال کننده‌های بسیاری هم پیدا کند، این در حالی است که بسیاری نیز باور دارند که تصاویر او فتوشاپ هستند.

بلندای قامت او ۱۸۸ و وزنش نزدیک به ۱۷۷ کیلوگیرم است و همین موضوع باعث شده که او هم در چندین فیلم سینمای ایران به کار گرفته شود.

غریبی پیش از این هیچ تجربه حرفه‌ای در هیچ مبارزه‌ای نداشته اما شایعاتی در این باره به گوش می‌رسد که او قراردادی کوتاه مدت برای حضور در در رقابت‌های MMA لهستان به امضا رسانده است.

او پیش از این در سال ۲۰۱۹ نیز به رویارویی با فورد لینک شده بود اما به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا، چنین مبارزه‌ای عملا هرگز برگزار نشد.