ضد و نقیص گویی در مورد لایحه لایحه ارز ۴۲۰۰ تومانی ؛ خبر استرداد صحت ندارد

عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد که خبر استرداد لایحه دولت برای اصلاح تبصره یک لایحه بودجه 1400 و تخصیص ارز کالاهای اساسی صحت ندارد.

فارس نوشت: عضو هیات رئیسه مجلس تاکید کرد که خبر استرداد لایحه دولت برای اصلاح تبصره یک لایحه بودجه ۱۴۰۰ و تخصیص ارز کالاهای اساسی صحت ندارد.

در حالیکه احسان ارکانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه خبر بازپس گیری لایحه ارز ۴۲۰۰ تومانی  از سوی دولت را اعلام کرده بود اما حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان ، با بیان اینکه خبر استرداد لایحه دولت در خصوص اصلاح تبصره یک لایحه بودجه ۱۴۰۰ با عنوان «تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی، دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر» صحت ندارد، اظهار داشت: این لایحه امروز هم به عنوان دستور روز از سوی هیأت رئیسه قرائت شده است.

وی افزود: لایحه دولت هم اکنون در سامانه قوانین به عنوان دستور روز قرار دارد و در صورتی که امروز فرصت شود، دو فوریت آن بررسی خواهد شد.

گفتنی است، برخی رسانه‌ها امروز از استرداد لایحه «تامین مطمئن کالاهای اساسی، نهاده‌های دامی و دارو و تجهیزات پزشکی و سیاست‌های جبرانی حمایت از معیشت اقشار آسیب‌پذیر» خبر داده بودند؛ این لایحه به لایحه «حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی» معروف شده است.