شوخی‌های آزاردهنده برای جذب فالوئر!

 حرکات عجیب، خنده‌دار و گاهی هم ترسناک. از هر راهی برای جذب فالوور استفاده می‌کردند.

روزنامه شهروند نوشت: حرکات عجیب، خنده‌دار و گاهی هم ترسناک. از هر راهی برای جذب فالوور استفاده می‌کردند. برای دیده شدن، مردم را شکار دوربین های خود می‌کردند. یکی با کیک خامه‌ای، یکی با صداهای عجیب‌وغریب و یکی هم با طناب دار؛ همگی سعی داشتند خود را به نمایش بگذارند. در فضای مجازی معروف شوند و فالوور جذب کنند.

اقدام‌شان غیرمجاز و غیرقانونی بود. بنابراین پلیس دست به‌کار شد. بعضی از این متهمان روایت جالبی از اقداماتشان در فضای مجازی داشتند.

شوخی با کیک خامه‌ای

فوق‌لیسانس مهندسی شبکه دارد. کارش نصب سیستم‌های کامپیوتری است، اما راه دیگری هم برای پولدار شدن انتخاب کرد. راهی عجیب‌وغریب که فقط برای دیده شدن در فضای مجازی انجام می‌شد. سهیل تصمیم گرفت با کیک خامه‌ای شوخی عجیب و حتی ترسناکی با مردم خیابان‌ها کند: «کیک خامه‌ای گرفتم. با دوربین به سراغ مردم در مترو ‌رفتم. یکی از دوستانم هم معمولا همراهم بود و فیلم‌ها را ضبط می‌کرد. یک ظرف کیک پر از خامه داشتم. وقتی مردم از پله برقی پایین می‌آمدند، خامه را به صورت‌شان می‌زدم و فرار می‌کردم.»

از لحاظ روان‌شناسی صورت مردم را بررسی می‌کردند و معمولا به سراغ آنهایی که ظاهری آرام داشتند می‌رفتند تا کمتر درگیری ایجاد شود: «صبر می‌کردیم. پله که کمی خلوت می‌شد، صورت مردم را می‌دیدیم. مرد و زن فرقی نداشت. فقط از لحاظ روان‌شناسی به سراغ ظاهرهای آرام‌وموجه می‌رفتیم. بعد کیک خامه‌ای را به صورت‌شان می‌زدیم. آنها نیز فریاد می‌زدند و عکس‌العمل‌های جالبی داشتند. وقتی به دنبال‌مان می‌افتادند، سعی می‌کردیم از آنها رضایت بگیریم.»

نیم میلیون فالوور با دوربین مخفی آزاردهنده

با شگردهای مختلف رضایت قربانیان خود را جلب می‌کردند. گاهی با پول، گاهی هم با صحبت: «معمولا به سراغ آنها می‌رفتیم، گاهی تا ۵۰۰ هزار تومان پول به آنها می‌دادیم تا رضایت دهند. حتی لباس‌شان را هم برای شست‌وشو می‌گرفتیم تا به خشکشویی ببریم. گاهی هم وقتی می‌گفتیم دوربین مخفی بوده، حرفی نمی‌زدند و با کمی صحبت و دلداری آرام می‌شدند. ما فقط برای جذب فالوور این کار را انجام می‌دادیم. در کل هم چهار مورد این کار را انجام دادیم. فیلم آنها را هم در پیج‌مان منتشر می‌کردیم. چون می‌خواستیم فالوورهایمان بیشتر شود. از طرفی هم می‌خواستم مردم شاد شوند و بخندند. نمی‌خواستم کسی را آزار دهم. اصلا نمی‌دانستم که این‌کارم کسی را ناراحت می‌کند. از دوربین مخفی‌های خارجی دیدم و تقلید کردم. از همین طریق هم نیم میلیون فالوور جذب کردم.»

ترساندن مردم با صدای عجیب‌وغریب

پشت گوش مردم صدای عجیب‌وغریب درمی‌آورد. آنها را می‌ترساند. سوژه‌های مهرداد هم در خیابان‌ها انتخاب می‌شد. پشت سر مردم راه می‌رفت، در یک لحظه به آنها نزدیک می‌شد و صدای ترسناک از خودش درمی‌آورد: «مردم می‌ترسیدند. ولی بعد از دیدن من عصبی نمی‌شدند. چون خودم ظاهری خنده‌دار داشتم و مردم با دیدنم به خنده می‌افتادند. من کچلم و مردم با دیدن سر بی‌موی من می‌خندیدند. شاید هم فکر می‌کردند که دیوانه‌ام، برای همین چیزی نمی‌گفتند. البته بودند کسانی که عصبی می‌شدند و دنبالم راه می‌افتادند. ولی معمولا این اتفاق نمی‌افتاد. با این‌حال هرکس عصبی می‌شد، سعی می‌کردم رضایت‌شان را جلب کنم.»

مهرداد ۲۰ سال دارد و تکنیسین برق است. او دیپلم برق صنعتی دارد. با این‌حال او هم تصمیم گرفته بود برای جذب فالوور فیلم‌های عجیب‌وغریب بگیرد. او با خونسردی از کارهای خطرناکش می‌گوید: «مردم بیشتر جا می‌خوردند. ولی می‌دانم که کار اشتباهی کرده‌ام و آنها را ترسانده‌ام. تا الان ۶۰ فیلم مشابه گرفتم. نیم میلیون هم فالوور دارم. فکر می‌کردم با این کار می‌توانم به پول زیادی برسم. هرچه فالوورم بیشتر باشد می‌توانم تبلیغات بگیرم. قصدم فقط شوخی بود. نمی‌دانستم که جرم مرتکب شده‌ام و دستگیر می‌شوم.»