شماره ۸ مهره کلیدی پرسپولیس می‌شود؟

رضا اسدی که به جای احمد نوراللهی و با همان شماره پیراهن ۸ برای پرسپولیس بازی می کند، هنوز نتوانسته آن طور که باید خودی نشان دهد.

خرید جدید سرخپوشان که جانشین احمد نوراللهی محسوب می‌شود و پیراهن شماره هشت او را هم پوشیده، در بازیهای اخیر پرسپولیس فیکس بوده و جزو بازیکنانی است که بیشترین دقایق بازی را سپری کرده است.

نکته ناامیدکننده برای رضا اسدی این است که در این فصل نتوانسته نقش هافبک دفاعی مورد نظر پرسپولیس را باز کند؛ بازیکنی که با کنش‌های دفاعی پرتعداد و ارسال پاس با دقت، ریتم بازی پرسپولیس را حفظ کند – همان نقشی که زوج نوراللهی و کامیابی‌نیا سالها ایفا کردند و فصل گذشته میلاد سرلک نیز با موفقیت وارد این چرخه شد.

متوسط دقت پاس رضا اسدی روی عدد ۷۳.۰۹% است و این در حالی است که میلاد سرلک عدد نزدیک به ۹۰% را ثبت کرده است. البته که باید توجه داشت اسدی بارها برای ارسال پاسهای بلند یا در عمق دفاعی تلاش کرده که این خود جای تحسین دارد اما هرچه که باشد این نرخ ۷۳ درصدی عدد مناسبی برای یک هافبک دفاعی در این سطح نیست.

با این حال خرید جدید قرمزها در بازی با شهرخودرو نمایشی پرتلاش در کنار میلاد سرلک و سپس محمد شریفی، عزم خود برای بازگشت به دوره اوج خود را نشان داد. اگر پرسپولیس فصل گذشته موفقیتهای بزرگ را رقم بزند، بدون تردید نقش احمد نوراللهی و میلاد سرلک در آن پررنگ بودند و حالا دوباره پست هافبک دفاعی این تیم باید نمایشهایی بهتر را ایفا کند.