ستاد ملی کرونا تصویب کرد: اجباری شدن تزریق دز سوم واکسن برای اصناف

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران گفت: با تصویب در ستاد ملی کرونا و تاکید سازمان امور استخدامی تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای تمامی اصناف اجباری است.

باشگاه خبرنگاران نوشت: نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران گفت: با تصویب در ستاد ملی کرونا و تاکید سازمان امور استخدامی تزریق دُز سوم واکسن کرونا برای تمامی اصناف اجباری است.

به گفته ابراهیم درستی، گروهای شغلی رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها، به صورت پذیرایی در فضای بسته، تالارهای پذیرائی، سالن‌های سینما و تئاتر، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدن سازی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و پیشخوان دولت با محدودیت کرونایی مواجه شدند.

او گفت: از سوی قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی و همچنین آخرین هماهنگی‌های به عمل آمده با ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر نحوه فعالیت اصناف و با توجه پیک ششم کرونا اعمال محدودیت‌های کرونایی برای ۹ گروه شغلی اتخاذ شد.

به گفته او، گروهای شغلی رستوران‌ها و قهوه‌خانه‌ها، به صورت پذیرایی در فضای بسته، تالارهای پذیرائی، سالن‌های سینما و تئاتر، استخرهای سرپوشیده و باشگاه‌های بدن سازی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و پیشخوان دولت با محدودیت کرونایی مواجه شدند.

بر این اساس از امروز تمامی مشاغل به استثناء ۹ گروه ذیل مجاز به فعالیت هستند. عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و ضوابط ابلاغی ستاد مدیریت کرونا اجرایی و با متخلفhن برخورد می‌شود به طوری که به این ترتیب در مرحله اول اخطار کتبی مرحله دوم قطع دستگاه کارتخوان در نظر گرفته شده است.

در جلسه روز گذشته، به منظور کنترل ویروس کرونا و خروج برخی از شهرها از وضعیت نارنجی و قرمز محدودیت‌های جدیدی اتخاذ شده است.