روبل روسیه رکورد سقوط را شکست

روبل روسیه امروز(دوشنبه) پس از آنکه کشورهای غربی تحریم‌های شدیدی را برای مجازات روسیه به علت حمله به اوکراین اعلام کردند، به پایین‌ترین حد خود در برابر دلار سقوط کرد.

ایسنا نوشت: روبل روسیه امروز(دوشنبه) پس از آنکه کشورهای غربی تحریم‌های شدیدی را برای مجازات روسیه به علت حمله به اوکراین اعلام کردند، به پایین‌ترین حد خود در برابر دلار سقوط کرد.

به گزارش رویترز، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به فرماندهی نظامی خود دستور داد تا نیروهای مسلح هسته‌ای را در واکنش به انتقام‌جویی‌های غرب به خاطر جنگ او علیه اوکراین و به عنوان بزرگ‌ترین حمله به یک کشور اروپایی از زمان جنگ جهانی دوم، در حالت آماده‌باش قرار دهد.

نرخ برابر دلار در مقابل روبل در معاملات آسیایی با ۴۱.۵۰ درصد افزایش به رکورد ۱۱۹ در هر دلار رسید. در این ماه تاکنون، دلار ۵۳.۷۷ درصد نسبت به روبل افزایش یافته است.

بانک مرکزی روسیه مجموعه‌ای از اقدامات را برای حمایت از بازارهای داخلی اعلام کرد زیرا در تلاش برای مدیریت عواقب تحریم‌هایی است که برخی بانک‌ها را از سیستم پرداخت بین‌المللی سوئیفت مسدود خواهد کرد.

ری آتریل، رئیس استراتژی ارز در بانک ملی استرالیا گفت: به نظر می‌رسد سقوط روبل در صبح امروز(دوشنبه) اجتناب ناپذیر است و خطر نکول بدهی روسیه در نتیجه تحولات آخر هفته افزایش یافته است.