دور جدید مذاکرات وین شروع شد

نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴​ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) و نماینده اتحادیه اروپا دقایقی قبل در هتل کوبورگ شهر وین آغاز شد.

فارس نوشت: نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴​ (آلمان، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) و نماینده اتحادیه اروپا دقایقی قبل در هتل کوبورگ شهر وین آغاز شد.

«علی باقری» معاون سیاسی وزیر امور خارجه و «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام، ریاست این نشست را برعهده دارند.

مذاکرات ایران و گروه ۱+۴​ به منظور لغو تحریم‌ها در دولت جدید (سیزدهم) از روز دوشنبه هفته گذشته هشتم آذر ماه در شهر وین کلید خورد و چهارشنبه شب ۱۰ آذر ماه نیز هیأت ایرانی دو پیشنهاد (سند) شامل رفع تحریم‌ها و موضوعات هسته‌ای را به طرف‌های مقابل ارائه کرد و بنا به درخواست طرف‌های اروپایی برای رایزنی و مشورت با پایتخت‌ها نشست اختتامیه کمیسیون مشترک روز جمعه (۱۲ آذر ماه) برگزار و مقرر شد بعد از تنفسی چند روزه، مذاکرات در هفته بعد از سر گرفته شود که بر همین اساس از امروز بار دیگر نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار تا هماهنگی‌ها برای مذاکرات پیش رو صورت بگیرد.