دستور پرداخت میلیاردی به یک برنامه تلویزیونی از سوی وزیر دولت رئیسی/ آقای وزیر خودش قبلا از دست اندرکاران این برنامه بوده

حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت سیزدهم زیر نامه مدیر شبکه سوم تلویزیون که زمانی در دانشگاه امام صادق هم‌دانشگاهی بودند، پاراف کرده که برای پشتیبانی شش میلیارد تومان به مسابقه «میدون» داده شود.

شرق نوشت: حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت سیزدهم زیر نامه مدیر شبکه سوم تلویزیون که زمانی در دانشگاه امام صادق هم‌دانشگاهی بودند، پاراف کرده که برای پشتیبانی شش میلیارد تومان به مسابقه «میدون» داده شود.

میدون، مسابقه استعدادیابی شغلی است که با هدف مشاوره و حمایت از کسب‌وکارهای نوپا برگزار می‌شود و همان برنامه‌ای است که عبدالملکی تا قبل از حضور در دولت ابراهیم رئیسی به‌عنوان داور در آن حضور داشت و با آن شناخته شد. همین شد که علی فروغی، مدیر شبکه سه (که با اخراج عادل فردوسی‌پور از شبکه سه جنجال به پا کرد) بر آن شد تا در نامه‌ای از وزیر درخواست کند ۴۸ میلیارد تومان برای ساخت و تولید ۷۸۰ قسمت مسابقه میدون به آنها اختصاص دهد که عبدالملکی با شش میلیارد آن موافقت کرده است.

در ابتدا در صحت این نامه تشکیک به وجود آمد و علیرضا بیگی، عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس، گفت اگر هدیه شش میلیاردی عبدالملکی به این برنامه صحت داشته باشد، مجلس و دادستان می‌توانند ورود کنند. اما دستیار وزیر در توییتی این نامه را تأیید کرد و حالا برخی نمایندگان مجلس با توجه به اینکه وزیر جوان از همان ابتدا نیز در پارلمان مخالفان سرسختی داشت که او و برنامه‌هایش را کافی نمی‌دانستند، دست به کار خواهند شد تا او را به خاطر عملکرد ضعیفش استیضاح کنند.‌

تاکنون مشخص نشده خاصه‌خرجی‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است با کدام ردیف مالی تأمین شود و این در حالی است که این وزارتخانه نهادهایی مانند «بهزیستی»، «شستا»، «تأمین اجتماعی»، «صندوق بازنشستگی کشور» و «صندوق بازنشستگی تأمین اجتماعی» را در زیرمجموعه خود دارد و اگر قرار باشد آن شش میلیارد تومان از این منابع تأمین شود، حق بسیاری از مردم تضییع خواهد شد. این در حالی است که روز گذشته بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی که زیرمجموعه این وزارتخانه عریض و طویل هستند، در اعتراض به بی‌تفاوتی به وضعیت مستمری، معیشت و مطالباتشان، مقابل ساختمان مجلس در بهارستان تجمع کردند و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس را مخاطب قرار دادند که به مشکلات آنها رسیدگی کند.