حجاب هم طبقاتی می‌شود؟ / تناسب حجاب زنان با میزان سرمایه آن‌ها

خبری که روز گذشته در رابطه با بحث حجاب، دست‌به‌دست می‌شد و زنان و دختران ایرانی در محافل خود از آن صحبت می‌کردند، بحث اعلام رقمِ جریمه‌های بدحجابی بود.

آرمان نوشت : خبری که روز گذشته در رابطه با بحث حجاب، دست‌به‌دست می‌شد و زنان و دختران ایرانی در محافل خود از آن صحبت می‌کردند، بحث اعلام رقمِ جریمه‌های بدحجابی بود.

آنچه پیرامون رعایت حجاب اسلامی، سال‌هاست که در جامعه مطرح می‌شود و با روی کار آمدن دولت سیزدهم به نظر، جدیت بیشتری برای این الزام، وجود دارد. و با توجه به صحبت‌های دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، مبنی بر تخلف بودن بدحجابی، به نظر می‌رسد مسئولان، پس از عبور از مراحل ارشاد به اخذ وجه نقد از بدحجابان رسیده‌اند. پرسشی که طرح می‌شود این است که آیا افرادی که از تمکن مالی بالای برخوردارند، جریمه‌ها را پرداخت می‌کنند و طبقات پایین‌تر جامعه برای جریمه نشدن مجبور به رعایت حجاب مدنظر ستاد امر به معروف، می‌شوند؟ و در واقع حجاب افراد با میزان سرمایه آن‌ها تنظیم می‌شود؟ بحث سلبریتی‌ها چه می‌شود؟ آیا همان جا روی فرش‌های قرمز، به‌خاطر بیرون بودن تارهای مو، مانتوهای کوتاه یا نداشتن مانتو، آرایش غلیظ و خیلی چیزهای دیگر جریمه می‌شوند؟ و مهم‌تر از همه اینکه آیا با گرفتن وجه نقد از بدحجابان، بر اعتقادات آن‌ها مبنی بر رعایت کردن حجاب هم تاثیری گذاشته می‌شود؟