تحلیل عملکرد داور دربی از زبان داور سابق دربی

موعود بنیادی‌فر تا دقیقه 70 بازی استقلال و پرسپولیس عملکرد خوبی داشت.

موعود بنیادی‌فر تا دقیقه ۷۰ بازی استقلال و پرسپولیس عملکرد خوبی داشت.

تورج حق وردی که سابقه قضاوت دربی را دارد، در تحلیل قضاوت موعود بنیادی فر داور دربی روز گذشته گفت: «به نظر من عملکرد او تا دقیقه ۷۰ خوب بود. در نیمه اول که به خوبی همه چیز را کنترل کرد. منتهی ۲۰ دقیقه آخر تصور کرد همه چیز تمام شده و در واقع قضاوت را سهل و آسان گرفت و این باعث بروز اشتباهاتی شد. در واقع بنیادی فر در ۲۰ دقیقه پایانی مسابقه تمرکز لازم را نداشت. به عنوان مثال خطا روی امید عالیشاه را نگرفت در حالی که بازیکن استقلال برخورد داشت. همچنین در صحنه مشکوک محوطه جریمه دچار اشتباه شد و باید برای استقلال پنالتی می گرفت.»

ولی تصمیم گیری در این صحنه با داور مسابقه بود یا کمک اول؟ حق وردی جواب داد: «با داور وسط. زاویه خطا به شکلی بود که داور باید آن را می دید. اتفاقا به صحنه هم نزدیک بود. بنابراین نمی شود گفت که کمک داور باید این صحنه را خطا می گرفت.»

حق وردی درباره برخورد توپ با بنیادی فر گفت: «این هم نشان دهنده نداشتن تمرکز بود. دو بار توپ با بنیادی فر برخورد کرد.»

او در جمع بندی حرف هایش چنین جملاتی به زبان آورد: «به نظرم بنیادی فر با وجود آنکه ۷۰ دقیقه قضاوت خوب داشت ولی اشتباه اثرگذار کرد. به هر حال اگر پنالتی را می گرفت به احتمال زیاد نتیجه بازی عوض می شد. بنابراین می شود گفت او اشتباه تاثیرگذار کرد. درباره صحنه آفساید نیمه اول که مجیدی گفت اگر درست باشد، مربیگری را کنار می گذارد باید بگویم سرمربی استقلال اشتباه کرد. بازیکن این تیم نیم تنه از مدافع آخر پرسپولیس جلو بود و بنابراین داور به درستی آفساید گرفت.»