تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا به مذاکرات برجامی ارتباطی دارد؟

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مذاکراب ترجامی ایران و طرف‌های اروپایی برای بازگشت آمریکا به میز مذاکرات آن هم با لغو تحریم‌ها است.

تسنیم نوشت: عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مذاکراب ترجامی ایران و طرف‌های اروپایی برای بازگشت آمریکا به میز مذاکرات آن هم با لغو تحریم‌ها است.

ابوالفضل عموئی عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی درباره درخواست آمریکایی‌ها در مذاکرات برجامی برای تبادل زندانیان بین دو کشور، گفت: موضوع تبادل زندانیان به مذاکرات برجامی ارتباطی ندارد و نقد ما به تیم مذاکره کننده آمریکایی این است که آنها سعی می‌کنند این دو موضوع را به یکدیگر مرتبط کنند.

وی با بیان اینکه مذاکراب ترجامی ایران و طرف‌های اروپایی برای بازگشت آمریکا به میز مذاکرات آن هم با لغو تحریم‌ها است، ادامه داد: اخیراً رابرت مالی مسئول تیم مذاکره کننده آمریکایی‌ها درباره تبادل زندانیان با رویترز گفت‌وگویی داشته که به اعتقاد ما سازنده نبوده است.

نماینده تهران در مجلس با اعلام اینکه اگر آمریکایی ها بخواهند شرط‌های را در روند مذاکرات مطرح کنند قطعا این روند را تخریب می‌کنند، عنوان کرد: اما فارغ از این موضوع ایران معتقد است شهروندانی که در آمریکا دربند هستند تحت رویکردهای ظالمانه بازداشت شده‌اند و تکرار این موضوع ادعاهای حقوق‌بشری آمریکا را باطل می‌کند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس تصریح کرد:در عین از جهت رسالت انسانی این دغدغه در جمهوری اسلامی بوده و تکرار شده که بعد از تعیین مجرمیت افراد دستگیر شده و رسیدگی به اتهامات آنها در دادگاه‌های صالحه  آماده هستیم با شرایط انسانی آنها را با افراد ثالث مبادله کنیم.