بیت کوین رکورد زد

تورم بالا باعث تمایل سرمایه گذاران به سرمایه های ایمن تر مثل طلا و ارزهای مجازی شده است. به این ترتیب، قیمت بیت کوین با یک افزایش ۳ درصدی به ۶۵۱۲۱ دلار رسیده و اتر هم تا رکورد ۴۷۱۱ دلار بالا رفته‌است.

تسنیم نوشت: تورم بالا باعث تمایل سرمایه گذاران به سرمایه های ایمن تر مثل طلا و ارزهای مجازی شده است. به این ترتیب، قیمت بیت کوین با یک افزایش ۳ درصدی به ۶۵۱۲۱ دلار رسیده و اتر هم تا رکورد ۴۷۱۱ دلار بالا رفته‌است.

به‌گزارش رویترز، قیمت بیت کوین به بالاترین رقم طی ۳ هفته گذشته رسید و اتر هم یک رکورد جدید ثبت کرد. روند افزایش قیمت ارزهای مجازی در بحبوحه‌ خبرهای خوب و ترس از تورم ادامه دارد.
قیمت بیت کوین با یک افزایش ۳ درصدی به ۶۵۱۲۱ دلار رسیده و اتر هم تا رکورد ۴۷۱۱ دلار بالا رفته‌است.
اتر از ابتدای ماه اکتبر ۵۷ درصد و بیت کوین حدود ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند. یکی از دلایل افزایش قیمت ارزهای مجازی را می‌توان راه‌اندازی اولین صندوق معامله بیت کوین در بورس آمریکا دانست. بسیاری این اقدام را راهی برای مقابله با تورم می‌دانند.

افزایش تورم و پایین آمدن روند سوددهی به جذابیت سرمایه‌هایی مانند طلا و ارزهای مجازی افزوده‌است.

تحلیلگران عقیده دارند مؤسسات مالی تمایل دارند بخشی از  بازار ارزهای مجازی باشند و قانون‌گذاران نمی‌خواهند محدودیت‌های چندانی ایجاد کنند.
بزرگ‌ترین بانک استرالیا در هفته‌های اخیر اعلام کرده اجازه تجارت ارزهای مجازی را به مشتریان خود می‌دهد و مقامات سنگاپور رویکرد مثبتی نسبت‌ به این گروه سرمایه‌ای پیدا کرده‌اند.

شهردار نیویورک هفته پیش گفت اولین دستمزد خود را به بیت کوین دریافت خواهد کرد و اعلام کرد قصد دارد شهر خود را به مرکز صنعت ارز مجازی تر تبدیل کند. شهردار میامی هم قبلاً همین قول را داده بود.