بیت‌کوین از صعود بازماند/ فشار روزافزون فدرال رزرو بر بازار رمزارز

بیت کوین پس از آن که صورت‌جلسه فدرال رزرو در ماه ژوئیه امیدها مبنی بر کاهش‌ نرخ‌بهره در سال آینده را از بین برد، حمایت قیمتی کلیدی خود را از دست داد.

بیت کوین پس از آن که صورت‌جلسه فدرال رزرو در ماه ژوئیه امیدها مبنی بر کاهش‌ نرخ‌بهره در سال آینده را از بین برد، حمایت قیمتی کلیدی خود را از دست داد.

ارز دیجیتال پیشرو از نظر ارزش بازار بیش از ۲ درصد در روز چهارشنبه سقوط کرد و به زیر خط روند صعودی که از ۱۵ جولای شروع شده بود و تا ۲۶ جولای ادامه داشت، رسید. این ریزش باعث نگرانی در مورد فروش عمیق تر در رسانه های اجتماعی شد.

در صورتجلسه فدرال رزرو که روز چهارشنبه منتشر شد مقامات فدرال رزرو پیش‌بینی کرده‌اند که در ماه‌های آتی با افزایش بیشتر نرخ بهره مواجه باشیم، اما در صورتی که نرخ تورم به تدریج کاهش یابد، سرعت افزایش نرخ بهره نیز کمتر خواهد شد.

رهبر بازار رمزارز به تغییرات در سیاست فدرال رزرو بسیار حساس است و از زمانی که بانک مرکزی چرخه انقباض خود را در ماه مارس آغاز کرد، ارزش آن به نصف کاهش یافته است.

فشار برای ادامه افزایش نرخ‌ها و از طرفی سیاست‌های محدودکننده با قیمت‌گذاری اخیر در بازار که نشان‌دهنده انتظارات کاهش نرخ بهره در سال ۲۰۲۳ بود و بیت‌کوین را به بالاترین سطح دو ماهه ۲۵۲۰۳ دلار رساند، در تضاد است. غافلگیری همچنین ممکن است نوسانات را به بازارها بازگرداند.

معامله گران انتظار دارند که نرخ بهره تا مارس به حدود ۳.۷ درصد برسد و تا اواخر سال ۲۰۲۳ در همین حد باقی بماند.

در این نشست، موضوعات دیگری به غیر از نرخ بهره نیز بررسی شد. بر اساس صورت جلسه موجود، ثبات مالی رمزارزها، به ویژه استیبل کوین‌ها نیز در این نشست مورد بحث قرار گرفته است.

کمیته FOMC به عنوان بخشی از کمپین پولی سختگیرانه خود به منظور مهار تورم که به بالاترین سطح خود طی چهار دهه اخیر رسیده، نرخ بهره را ۰.۷۵٪ افزایش داده است. انتظار می‌رود این کمیته که به طور منظم نشست‌هایی به منظور تعیین سیاست پولی آمریکا برگزار می‌کند، در نشست ماه سپتامبر نیز نرخ بهره را ۰.۷۵٪ افزایش دهد.

بر اساس صورتجلسه FOMC، فدرال رزرو نرخ بهره را تا زمانی افزایش می‌دهد که تورم به ۲٪ کاهش یابد.